דילוג לתוכן הראשי

סוכרת והשמנה

הערכת שכיחות רמת מחוז של סוכרת והשמנה בארצות הברית. 
מערכות מעקב אחר מחלה כרונית קיימות לתפקד ברמה הלאומית, מספקת נתונים ברמה המקומית, שבו רבות מהמדינות והתערבויות בסופו של דבר מיושמות.

כדי להתגבר על מגבלה זו, מודלים מדורגות שונות יושמו לאמוד באופן מהימן על שכיחות מחלה ברמה המקומית מותאמת מבחינה מתודולוגית זו להעריך את השכיחות של מחלת הסוכרת והשמנה בכל 3,141 המחוזות בארה"ב, כך דוח זה מספק סקירה של המתודולוגיה ששמשה וניתוח תיאורי של האומדנים שהתקבלו.

התוצאות הצביעו על דפוסים ברורים גיאוגרפיים בשכיחות סוכרת והשמנת יתר בארצות הברית, ובכלל זה שיעור גבוה שכיחות לסוכרת (≥ 10.6%) והשמנת יתר (≥ 30.9%) במערב וירג'יניה, מחוזות האפלצ'ים של טנסי וקנטקי, הרבה יותר של מיסיסיפי, וחגורה הדרומית משתרעת על פני לואיזיאנה, מיסיסיפי, אלבמה התיכונה, דרום ג'ורג'יה, ואזורי החוף של קרוליינה.

מחוזות מבודדים, כולל אדמות שבטים במערב ארצות הברית, היו גם בעלי שכיחות גבוהה של סוכרת והשמנת יתר. דו"ח זה מדגים כיצד הערכות מבוססות מודל יכולות לזהות אזורים עם אוכלוסיות בסיכון גבוה לפתח מחלות כאלה ואחרות, פקידים מקומיים לבריאות הציבור עם נתונים חשובים הנ"ל בכדי לסייע להם בפיתוח תוכניות ממוקדות להפחתת סוכרת והשמנת יתר.

סוכרת מסוג 2 והשמנת יתר הם סדרי העדיפויות של בריאות ציבור בשל שכיחותם הגבוהה והשכיחות הארצית והשלכותיהם לטווח הארוך לבריאות בארה"ב. סוכרת וההשמנה נחשבים לדפוסים גיאוגרפיים ספציפיים בגלל הנורמות החברתיות וגורמים סביבתיים, מצב סוציו אקונומי, וגורמי סיכון גנטיים בקרב קבוצות.

חוקרים מבקשים להבין טוב יותר את ההפצה של סוכרת והשמנת יתר באיזורים קטנים יותר מסיבות שונות. ראשית, בכל מצב עלול לנבוע מהתנאים התנהגותיים, סביבתיים וחברתיים כלכליים שמושרשים בדפוסים התרבותית והגיאוגרפי הבנה טובה יותר של מקבילות לשינוי של תנאים אלו ברמה המקומית עשויה לאפשר מדיניות מניעה יעילה יותר.

התערבויות שנייה, המבוססים על ראיות, ובעיקר למניעת סוכרת ושליטה, לעתים קרובות תלויות בהפניה יעילה לתוכניות קהילתיות מקומיות ותמיכה קבוצתית. 

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

אסטמה אסתמה קובי עזרא

אסטמה  ויש האומרים  אסתמה  היא מחלה כרונית דלקתית של מערכת הנשימה התחתונה.  אסטמה  הינה דלקת כרונית של הסמפונות (צינורות דרכי הנשימה) ומערכת הנשימה. מחלת האסטמה מוכרת לרפואה כ- 2000 שנה, המחלה תוארה לראשונה בכתביו של היפוקרטס - אבי הרפואה.  בהתקף אסטמה ( קוצר נשימה ) מלבד הקושי לנשום, הרירית הדלקתית אשר בסמפונות ובדרכי הנשימה מגיבה באופן קיצוני לגירויים שנמצאים מחוץ לגוף, (אלרגנים, זיהומים, שינויי טמפרטורה ועוד גורמים נוספים). המצב הנ"ל גורם לתגובת היתר של הרירית, עלול להימשך תקופות בלתי מוגדרות, ממספר שעות ועד ימים. ההתקף עשוי לחזור ולהתרחש, וגורם לכך שכל גירוי חיצוני מלווה בהתכווצות הסמפונות וקושי בנשימה.  חילוף הגזים או קליטת החמצן אם תירצו, מתבצעת בכלי הדם הקטנים ביותר (קפילרים). בנקודה זו מוחלפים הגזים - החמצן ניקשר אל מולקולת הברזל המצויה בכדורית הדם האדומה, והיא מצידה משחרר את תוצר הפסולת שהותירו התאים - דו-תחמוצת הפחמן (co2). ישנם מספר גורמים עיקריים לקושי בנשימה • התכווצות שרירי הסמפונות  • נפיחות בסמפונות  • ריר סמיך בסמפונות ישנה גם דלקת של הסמפונות שגורמת לשינויים בדרכ

אלרגיות, אסטמה, סינוסיטיס, נזלת, קובי עזרא

להלן מאמר על אלרגיה, החל מאסטמה, סינוסיטיס, נזלת ואלרגיות שונות עם קובי עזרא.  כשמערכת החיסון שלך מגיבה למשהו שלא מפריע לאנשים אחרים, אתה חווה תגובה אלרגית. מספר מהאשמים הגדולים בגרימת תגובות אלרגיות הם: 1. קרדית אבק הבית,   2. קשקשים לחיות מחמד,   3. נבגי עובש,   4. עקיצת חרקים,   5. מזון, תרופות, ועוד...    אלרגיות עלולות לגרום למספר תסמינים  כגון: מתעטש, נזלת, גירוד, פריחות, נפיחות, אסטמה, בדרך כלל רופאים מטפלים באלרגיות במגוון גישות הכוללות לעתים קרובות בתרופות סטרואידיות ואנטי-היסטמיניות. עם זאת, ישנם תכשירים טבעיים וביתיים ל אלרגיה .   התרופה הטבעית הטובה ביותר לאלרגיות התרופה הטבעית הטובה ביותר לאלרגיות היא, במידת האפשר, הימנעות מהגורם האלרגי במידה והדבר אפשרי. גם רופאים וגם מרפאים טבעיים יציעו לכם להגביל או להימנע מאלרגנים, וזה מה שגורם לתגובה האלרגית שלכם.   עליך להימנע מחשיפה לאלרגנים שלך. לדוגמה, אם הייתה לך תגובה אלרגית לתרופת סולפה, הודע לרופא שלך על האלרגיה שלך. סביר להניח שהם ירשמו אנטיביוטיקה חלופית אם אי פעם תזדקק לה. 10:46 פועל עכשיו לצפייה בהמשך עם זאת, קשה להימנע מא

אסתמה, אלרגיה, נזלת קובי עזרא

מהי אלרגיה? ומדוע אנשים מסוימים חיים שנים ארוכות ללא תגובה אלרגית?,  לעומתם האחרים משתעלים, דומעים ונחלשים ממה שנראה כמו כלום!? הסיבה לכל היא, ש אלרגיה  היא תגובה לא צפויה של מערכת החיסון כלפי חומרים מלאכותיים שמוספים לאוכל ולדברים אחרים כבגדים, צעצועים וכו', או אפילו כלפי חומרים טבעיים שלא היו אמורים לגרום לנזק, אך בשל רגישות-יתר של מערכת החיסון הגוף מפתח כנגדם תגובה לא רצויה. על הטיפול -   אסטמה טיפול טבעי   ועוד... על  ה קורטיזול  הוא הורמון ממשפחת הגלוקוקורטיקואידים...  אי אפשר לנבא מראש מי יפתח תסמינים של אלרגיה, ומי לא. זה לא שאפשר להצביע על אדם שחולה לעתים קרובות בשפעת למשל, ולהגיד שהאיש הזה, בגלל היותו חולני, בוודאי יפתח גם  אלרגיות . אין קשר בין בריאות כללית ובין אלרגיה, ואנשים רבים שמעולם לא סבלו מאלרגיה, מפתחים פתאום באמצע החיים אלרגיה למספר דברים שמעולם לא הציקו להם קודם. במקרים מסוימים זה משבש את החיים עד כאב ואי נוחות, למשל במקרה של גבר שבגיל ארבעים מגלה שגופו פיתח אלרגיה לפרוות חתולים, בדיוק שבוע לאחר שהוא הביא במתנה גור חתולים חמוד לילדיו. אז למה ואיך?  הסטטיסיקה מד