דילוג לתוכן הראשי

אסתמה תוספי תזונה ואומגה 3

תוספי תזונה עשירים באומגה 3 בשמן דגים, חומצות שומן רב בלתי רוויות בילדים הסובלים ממחלת האסתמה.

חומצות שומן רב בלתי רוויות מסוג אומגה 3 בעלות השפעה אנטי דלקתית, וכאשר הרמות תזונתיות בדיאטה שלנו הן גבוהות בתכולת חומצות שומן הנ"ל, המצב קשור לשכיחות נמוכה יותר של מחלות דלקתיות (אסטמה, ארטריטיס וכו').
עם זאת, השפעות מוגבלות נצפו והוכחו בקרב חולי אסטמה.

ההשפעות של תוספי תזונה אשר מכילים שמן דגים, כאשר היו בשימוש במשך עשרה חודשים בקרב כ-29 ילדים הסובלים ממחלת האסתמה נחקרו באופן אקראי צורה מבוקרת.
ובכדי למזער את ההשפעות של אלרגנים נשאפים בדרך הסביבה ודיאטה, לכן מחקר הנ"ל בוצע בבית חולים כטיפול לטווח הארוך.
משתתפים קיבלו כמוסות המכילות שמן דגים וכל כמוסה הכילה כ- 84 מ"ג חומצת שומן  eicosapentaenoic (EPA) וחומצת שומן  36 מ"ג docosahexaenoic (DHA) או כמוסות המכילות שמן זית 300 מ"ג בקבוצת הבקרה.

המינונים היומיים של צריכת חומצות השומן EPA ו- DHA היו 17.0-26.8 ו- 7.3-11.5 מ"ג x קילוגרם משקל גוף (-1), בהתאמה.
מדד התסמינים של מחלת האסתמה ירדו והיענות לאצטילכולין ירד בקבוצה אשר צרכה את שמן הדגים וחומצות השומן מסוג אומגה 3, אך לא בקרב קבוצת הביקורת.

כמו כן, רמות ה-EPA פלזמה עלו באופן דרמטי רק בקבוצה שצרכה את שמן הדגים (p <.0088). ויש לציין, כי לא נצפו תופעות לוואי משמעותיות.
התוצאות הנ"ל מציעות כי תוספים תזונתיים העשירים בשמן דגים העשיר בחומצות השומן אומגה 3, חומצות שומן רב בלתי רוויות מועילות לילדים הסובלים ממחלת האסתמה בסביבה מבוקרת במונחים של אלרגנים ודיאטה.

מקור המחקר:
ERJ November 1, 2000 vol. 16 no. 5 861-865

  1. לטיפול במחלות ריאות ודרכי הנשימה...

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

אסטמה אסתמה קובי עזרא

אסטמה  ויש האומרים  אסתמה  היא מחלה כרונית דלקתית של מערכת הנשימה התחתונה.  אסטמה  הינה דלקת כרונית של הסמפונות (צינורות דרכי הנשימה) ומערכת הנשימה. מחלת האסטמה מוכרת לרפואה כ- 2000 שנה, המחלה תוארה לראשונה בכתביו של היפוקרטס - אבי הרפואה.  בהתקף אסטמה ( קוצר נשימה ) מלבד הקושי לנשום, הרירית הדלקתית אשר בסמפונות ובדרכי הנשימה מגיבה באופן קיצוני לגירויים שנמצאים מחוץ לגוף, (אלרגנים, זיהומים, שינויי טמפרטורה ועוד גורמים נוספים). המצב הנ"ל גורם לתגובת היתר של הרירית, עלול להימשך תקופות בלתי מוגדרות, ממספר שעות ועד ימים. ההתקף עשוי לחזור ולהתרחש, וגורם לכך שכל גירוי חיצוני מלווה בהתכווצות הסמפונות וקושי בנשימה.  חילוף הגזים או קליטת החמצן אם תירצו, מתבצעת בכלי הדם הקטנים ביותר (קפילרים). בנקודה זו מוחלפים הגזים - החמצן ניקשר אל מולקולת הברזל המצויה בכדורית הדם האדומה, והיא מצידה משחרר את תוצר הפסולת שהותירו התאים - דו-תחמוצת הפחמן (co2). ישנם מספר גורמים עיקריים לקושי בנשימה • התכווצות שרירי הסמפונות  • נפיחות בסמפונות  • ריר סמיך בסמפונות ישנה גם דלקת של הסמפונות שגורמת לשינויים בדרכ

אלרגיות, אסטמה, סינוסיטיס, נזלת, קובי עזרא

להלן מאמר על אלרגיה, החל מאסטמה, סינוסיטיס, נזלת ואלרגיות שונות עם קובי עזרא.  כשמערכת החיסון שלך מגיבה למשהו שלא מפריע לאנשים אחרים, אתה חווה תגובה אלרגית. מספר מהאשמים הגדולים בגרימת תגובות אלרגיות הם: 1. קרדית אבק הבית,   2. קשקשים לחיות מחמד,   3. נבגי עובש,   4. עקיצת חרקים,   5. מזון, תרופות, ועוד...    אלרגיות עלולות לגרום למספר תסמינים  כגון: מתעטש, נזלת, גירוד, פריחות, נפיחות, אסטמה, בדרך כלל רופאים מטפלים באלרגיות במגוון גישות הכוללות לעתים קרובות בתרופות סטרואידיות ואנטי-היסטמיניות. עם זאת, ישנם תכשירים טבעיים וביתיים ל אלרגיה .   התרופה הטבעית הטובה ביותר לאלרגיות התרופה הטבעית הטובה ביותר לאלרגיות היא, במידת האפשר, הימנעות מהגורם האלרגי במידה והדבר אפשרי. גם רופאים וגם מרפאים טבעיים יציעו לכם להגביל או להימנע מאלרגנים, וזה מה שגורם לתגובה האלרגית שלכם.   עליך להימנע מחשיפה לאלרגנים שלך. לדוגמה, אם הייתה לך תגובה אלרגית לתרופת סולפה, הודע לרופא שלך על האלרגיה שלך. סביר להניח שהם ירשמו אנטיביוטיקה חלופית אם אי פעם תזדקק לה. 10:46 פועל עכשיו לצפייה בהמשך עם זאת, קשה להימנע מא

אסתמה, אלרגיה, נזלת קובי עזרא

מהי אלרגיה? ומדוע אנשים מסוימים חיים שנים ארוכות ללא תגובה אלרגית?,  לעומתם האחרים משתעלים, דומעים ונחלשים ממה שנראה כמו כלום!? הסיבה לכל היא, ש אלרגיה  היא תגובה לא צפויה של מערכת החיסון כלפי חומרים מלאכותיים שמוספים לאוכל ולדברים אחרים כבגדים, צעצועים וכו', או אפילו כלפי חומרים טבעיים שלא היו אמורים לגרום לנזק, אך בשל רגישות-יתר של מערכת החיסון הגוף מפתח כנגדם תגובה לא רצויה. על הטיפול -   אסטמה טיפול טבעי   ועוד... על  ה קורטיזול  הוא הורמון ממשפחת הגלוקוקורטיקואידים...  אי אפשר לנבא מראש מי יפתח תסמינים של אלרגיה, ומי לא. זה לא שאפשר להצביע על אדם שחולה לעתים קרובות בשפעת למשל, ולהגיד שהאיש הזה, בגלל היותו חולני, בוודאי יפתח גם  אלרגיות . אין קשר בין בריאות כללית ובין אלרגיה, ואנשים רבים שמעולם לא סבלו מאלרגיה, מפתחים פתאום באמצע החיים אלרגיה למספר דברים שמעולם לא הציקו להם קודם. במקרים מסוימים זה משבש את החיים עד כאב ואי נוחות, למשל במקרה של גבר שבגיל ארבעים מגלה שגופו פיתח אלרגיה לפרוות חתולים, בדיוק שבוע לאחר שהוא הביא במתנה גור חתולים חמוד לילדיו. אז למה ואיך?  הסטטיסיקה מד