דילוג לתוכן הראשי

אסתמה הטיפול ברפואה משלימה


אסתמה והטיפול ברפואה המשלימה


מהי אסתמה?

אסתמה (יש הכותבים אסטמה; מיוונית, "נשימה כבדה"; נקראת גם גנחת (הסימפונות) או קצרת (הנשימה)) היא מחלה ריאתית כרונית חסימתית התקפית. ההתקפים נגרמים בדרך כלל עקב אלרגיה. ריר צמיגי המופרש מדפנות קנה הנשימה חוסם את הקנה ומקשה על הוצאת אוויר מהריאות. חולי אסטמה עשויים לסבול מנשימה כבדה עם "צפצופים", קוצר נשימה, שיעול כרוני, וסיבולת לב-ריאה נמוכה.
מקרה טיפולי באסתמה
פנתה אלי מטופלת חולת אסתמה עם קשיי נשימה חזקים שנזקקה לכדורי סטרואידים ומכשיר אנאלציה כדי לשפר את קשיי הנשימה וזאת לאחר מספר שנים של טיפול דומה שלא הניב תוצאות של שיפור אלא יצר תלות בתרופות ללא טיפול נפשי.

תחומי הטיפול

טיפול משלב מספר שיטות ובניהן: דמיון מודרך ו-נ.ל.פ.,הומיאופתיה, צמחי מרפא, רפלקסולוגיה, תזונה נכונה, התמקדות, פעילות גופנית ואמבטיות מלח ים.

פירוט תחומי הטיפול 

א. דמיון מודרך ו-נ.ל.פ. 
דרך הטיפול והתשאול בשיטת דמיון מודרך ו-נ.ל.פ. אבחנתי אצל המטופלת מספר בעיות שסבלה מהם עקב המחלה: פחד מלחפש עבודה, דימוי עצמי נמוך, חרדות, ביישנות, מחשבות שליליות וטורדניות, הפנמת כעסים, פחד לצאת מהבית מחשש להתקפים .
לאחר מספר חודשים המטופלת העזה לנסוע לשלושה שבועות לארצות הברית ללא תרופות, שולחת קורות חיים והולכת לראיונות עבודה, יוצאת מהבית לסידורים, הולכת ברגל , מתעמלת, ומשפרת את התקשורת בינה לבני משפחתה.
ב. רפלקסולוגיה
אבחנתי בכף רגלה של המטופלת עור קשה המעיד על בעיות באזור בית החזה על בעיות בראות, בסינוסים ובעיות בקנה הנשימה, תזונה לקויה, סטרס גבוה וקשיי העמידות של הגוף בשינויי מזג אוויר. כמו כן המשמעות הרגשית שמשייכים לבית החזה כוללת רגשות(תסכולים עמוקים, פחדים עצב, כעס, חמלה ואהבה). 
התמקדתי באזור בית החזה על מנת לרכך את העור הקשה לאחר מספר טיפולים העור הלך והתרכך.
השילוב של מגע, ריכוז וקצב נשימות, הניב תוצאה שהמטופלת יצאה רגועה, ומחוזקת נפשית ופיזית וללא הפרעות נשימה.
ג. צמחי מרפא
המלצתי למטופלת להכין תה צמחים מקמומיל, שוש קרח וקורנית המתאימים להקלה בהפרעות נשימה.
ד. תזונה נכונה
אכילת: פירות, ירקות, זירעונים, אורז מלא, קינואה(עשירה בחלבון,ברזל, קלציום וסיבים תזונתיים ובויטמינים, הקינואה נחשבת כמייבשת עודף ליחה בגוף), דייסת שיבולת שועל(עשירה בוויטמין B-טובה לרגיעה ולשינה בלילה) ודגנים מלאים.
הימנעות מאכילת: מוצרי חלב למיניהם, גלידה, בוטנים, קמח לבן, סוכר לבן מזונות משמרים ,משקאות תוססים, עוגות ועוגיות מקמח לבן, בשר אדום, מלח, תרד ועוף.
ה. פעילות גופנית
המלצתי על הליכה בין 4-5 פעמים בשבוע כ-30-60 דקות, והתעמלות בפילאטיס .

ו. התמקדות - טכניקה טיפולית
ההתמקדות היא תהליך של מודעות גופנית וריפוי נפשי המאפשרת לשים לב למה שאנו מרגישים ולנהל שיחה עם הרגשות והתחושות שלנו.
המטופלת באחד הטיפולים הגיעה כשהיא אינה שומעת באוזן השמאלית טענה ששומעת רעשים בדומה לרעש רכבת נוסעת.
בחרתי לטפל במקרה זה בטכניקת ההתמקדות בה הובלתי את המטופלת ע"י נשימות והקשבה לגוף, להתמקד באוזנה השמאלית בקבלה וללא ביקורת.
סוף התהליך פחתו הרעשים באוזן, הגוף נרגע מתחושה של אי נוחות ועבר לתחושה נינוחה והשמיעה השתפרה.

ז. אמבטיות עם מלח ים
אמבטיות במלח ים מקלות על הנשימה, מייבשות עודף ליחה בגוף וטובות לרגיעה ושינה טובה בלילה.

תוצאות הטיפול
כיום המטופלת מנהלת אורח חיים נורמלי ללא התקפיי אסתמה, אינה משתמשת כלל בכדורי סטרואידים, ובאנאלציה לעיתים רחוקות מאוד, חל שיפור ניכר במצבה הגופני והנפשי. התנהלותה רגילה בחיי היום יום.

אני מזמינה אותך לצעוד בשבילי החיים על פי בחירתך כדרך הבנת דפוסי ההתנהגות הפיזיים והרגשיים, לפתיחת השער לאהבה עצמית וריפוי.

"ש??פ?ע ש??ל או?ר"
מאת: רות שיבר מטפלת רב תחומית באיזון גוף-נפש המתמחה בדמיון מודרך ן-NLP (ניתוב עצבי לשוני), רפלקסולוגיה, תזונה נכונה, צמחי מרפא, התמקדות ותמציות פרחי באך.
054-4701566

מה דעתך? תגובות: כיתבי לי


מטפלת רב תחומית בוגרת "המכללה לטבעונות" ואוניברסיטת בר אילן מטפלת מוסמכת באיזון גוף-נפש המתמחה בדמיון מודרך ו- NLP (ניתוב עצבי לשוני), בפרחי באך, צמחי מרפא רפלקסולוגיה והתמקדות.
אני פועלת בערים שונות: אור יהודה, יהוד, רמלה, רחובות, בת-ים וקרית אונו .
עוסקת במגוון פעילויות:כתיבת מאמרים באתרים כמו: "הדרך למעלה" ו"חמישים פלוס" סדנאות, הרצאות וטיפולים פרטניים. 

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

אסטמה אסתמה קובי עזרא

אסטמה  ויש האומרים  אסתמה  היא מחלה כרונית דלקתית של מערכת הנשימה התחתונה.  אסטמה  הינה דלקת כרונית של הסמפונות (צינורות דרכי הנשימה) ומערכת הנשימה. מחלת האסטמה מוכרת לרפואה כ- 2000 שנה, המחלה תוארה לראשונה בכתביו של היפוקרטס - אבי הרפואה.  בהתקף אסטמה ( קוצר נשימה ) מלבד הקושי לנשום, הרירית הדלקתית אשר בסמפונות ובדרכי הנשימה מגיבה באופן קיצוני לגירויים שנמצאים מחוץ לגוף, (אלרגנים, זיהומים, שינויי טמפרטורה ועוד גורמים נוספים). המצב הנ"ל גורם לתגובת היתר של הרירית, עלול להימשך תקופות בלתי מוגדרות, ממספר שעות ועד ימים. ההתקף עשוי לחזור ולהתרחש, וגורם לכך שכל גירוי חיצוני מלווה בהתכווצות הסמפונות וקושי בנשימה.  חילוף הגזים או קליטת החמצן אם תירצו, מתבצעת בכלי הדם הקטנים ביותר (קפילרים). בנקודה זו מוחלפים הגזים - החמצן ניקשר אל מולקולת הברזל המצויה בכדורית הדם האדומה, והיא מצידה משחרר את תוצר הפסולת שהותירו התאים - דו-תחמוצת הפחמן (co2). ישנם מספר גורמים עיקריים לקושי בנשימה • התכווצות שרירי הסמפונות  • נפיחות בסמפונות  • ריר סמיך בסמפונות ישנה גם דלקת של הסמפונות שגורמת לשינויים בדרכ

אלרגיות, אסטמה, סינוסיטיס, נזלת, קובי עזרא

להלן מאמר על אלרגיה, החל מאסטמה, סינוסיטיס, נזלת ואלרגיות שונות עם קובי עזרא.  כשמערכת החיסון שלך מגיבה למשהו שלא מפריע לאנשים אחרים, אתה חווה תגובה אלרגית. מספר מהאשמים הגדולים בגרימת תגובות אלרגיות הם: 1. קרדית אבק הבית,   2. קשקשים לחיות מחמד,   3. נבגי עובש,   4. עקיצת חרקים,   5. מזון, תרופות, ועוד...    אלרגיות עלולות לגרום למספר תסמינים  כגון: מתעטש, נזלת, גירוד, פריחות, נפיחות, אסטמה, בדרך כלל רופאים מטפלים באלרגיות במגוון גישות הכוללות לעתים קרובות בתרופות סטרואידיות ואנטי-היסטמיניות. עם זאת, ישנם תכשירים טבעיים וביתיים ל אלרגיה .   התרופה הטבעית הטובה ביותר לאלרגיות התרופה הטבעית הטובה ביותר לאלרגיות היא, במידת האפשר, הימנעות מהגורם האלרגי במידה והדבר אפשרי. גם רופאים וגם מרפאים טבעיים יציעו לכם להגביל או להימנע מאלרגנים, וזה מה שגורם לתגובה האלרגית שלכם.   עליך להימנע מחשיפה לאלרגנים שלך. לדוגמה, אם הייתה לך תגובה אלרגית לתרופת סולפה, הודע לרופא שלך על האלרגיה שלך. סביר להניח שהם ירשמו אנטיביוטיקה חלופית אם אי פעם תזדקק לה. 10:46 פועל עכשיו לצפייה בהמשך עם זאת, קשה להימנע מא

אסתמה ורכיבי תזונה

אסתמה ורכיבי תזונה אסתמה ורכיבי תזונה , ישנם חומרי תזונה שונים אשר מסייעים לנו לטפל ולאזן את התקפי האסתמה. זה בדיוק כמו שיש אנשים הסובלים ה אסתמה  חמורה ריכוזים נמוכים בדם של ויטמין C – אסקורבט (ascorbate), במיוחד גברים וילדים. ויטמין C הינו אחד הויטמינים נוגדי החמצון העיקריים שמצוי ברמות גבוהות בנוזל החוץ התאי של רירית הריאה וצריכת ויטמין C נמוכה נמצאים קשורה לבעיות בתפקוד ריאתי. אסתמה  הינה מחלה כרונית המערבת את מערכת הנשימה התחתונה, דרכי הנשימה מדי פעם מתכווצות, עקב התגובה הדלקתית, כך שקנה הנשימה מכווץ ומלא בריר (כמויות עודפות של ליחה), לעתים קרובות בתגובה לאחד או יותר מגורמים. גורמים עשויים להצית התקף אסתמה הם, כגון: חשיפה לממריץ סביבתי ואלרגנים. אוויר קר, אוויר חם ולח, פעילות גופנית או מאמץ אחר, מתח נפשי עלול לעורר התקף  אסטמה . היצרות דרכי הנשימה גורמת לתסמינים כגון: צפצופים, קוצר נשימה, לחץ בחזה ושיעול. אסתמה וויטמין C טיפול יעיל במחלת ה אסתמה  הוא זמין, בטוחה ונוח עם ויטמין C. אל יש מהבין את הצרכים והמינון, כלומר שהדרישה היחידה היא לקחת מספיק ויטמין C על מנת שהטי