דילוג לתוכן הראשי

קנאביס לחולי אסטמה

קנאביס לחולי אסטמה

.מחקרים חדשים מוכיחים שוב את התועלת של צמח הקנאביס לחולי אסטמה
אסטמה היא מחלה כרונית אלרגית חסימתית של דרכי הנשימה העליונות, והיא אחת המחלות הכי שכיחות אשר מונה למעלה מ-300 מיליון חולי אסטמה ברחבי העולם. בישראל לבדה ידוע לנו על כ-400 אלף חולים ולמעשה לכל אחד מאיתנו יש חבר, בן משפחה או עמית מהעבודה אשר חולים באסתמה.

אסטמה ידועה כמחלה הטרוגנית – כלומר בעלת מספר סיבות שונות לפרוץ המחלה (כמו גנטיקה, אקלים ותזונה).
הפתופיזיולוגיה של המחלה מאופיינת בדלקת הנוצרת עקב רגישות-יתר של דרכי האויר ומתבטא בהיצרות והתכווצות של דרכי הנשימה העליונות (סימפונות) , היווצרות בצקת ויצירת רירית. במצב זה החולה נכנס לקוצר נשימה וחוסר יכולת לשאוף אוויר.

הסטוריה קנאביס לאסטמה

החל משנות ה-50 של המאה הקודמת, כאשר הסיקו החוקרים כי המחלה היא מחלה אלרגית דלקתית, החלו השימושים במרחיבי סימפונות כגון סאלבוטמטול, המוכר לנו כ'וונטולין' וטיפול בסטרואידים. דבר פחות ידוע הוא שמחקרים שנעשו על צמח הקנאביס מצאו כי חלק קטן מהרשימה הארוכה של סגולותיו הרפואיות, הן הרחבת הסימפונות ומניעת דלקות בדרכי הנשימה.

עם התגברות התודעה על סגולותיו של צמח הקנאביס בשנות ה-60, עלתה תיאוריה שטענה שמריחואנה מיטיבה עם חולים הסובלים מקוצר נשימה ואסטמה.

מחקרים קנאביס ואסטמה

במחקר שנערך בשנת 1974 בבית הספר לרפואה סיינט ג'ורג שבבריטניה גילו חוקרים כי THC (החומר הפעיל בקנאביס) גורם להרחבת הסימפונות אצל חולי אסטמה. המחקר נערך בחולי אסטמה יציבים הן בבליעה והן בעישון.
במחקר נוסף בביה"ס לרפואה שבטוקיו, יפן, בשנת 2005 גילו החוקרים כי קולטנים אנדוקנבינואידים מעכבים דלקות ניורוגניות בדרכי נשימה של חזירים וכך מונעים הצטברויות של מוקוזה שגורמות לקוצר נשימה במצב של אסטמה ודלקת סימפונות (ברונכיטיס).

מחקר אחר שנערך ע"י סטודנטים ביוהנסבורג בגרמניה בשנת 2011 על עכברי מעבדה הראה כי ישנו דיכוי של תגובה חיסונית אלרגית לעכברים שקיבלו THC וכך בעצם נמנעת תגובה אלרגית חריפה.

לאחרונה גילתה קבוצת מחקר בינלאומית מדוע מריחואנה גורמת לשיעול במצבים מסוימים, אך עשויה למנוע היצרות של סימפונות ושיעול באחרים.

בדיווח בכתב העת Nature, מדענים מהמכון לרפואה ניסויית בבודפשט (הונגריה), האוניברסיטה של נאפולי (איטליה) ואוניברסיטת וושינגטון (ארה"ב), הראו כיצד האנדוקנבינואיד "אננדמיד" משפיע על דרכי הנשימה של הריאות. במחקרים בבעלי חיים (חזירים ושרקנים), אננדמיד היה בעל השפעה כפולה על היענות הסימפונות.

האם אנחנו קרובים למציאת תרופה חדשה המכילה THC? ממצאים אלו יכולים להוביל לטיפולים טובים יותר למחלות בדרכי הנשימה – לנו נותר רק לקוות שהאנשים האמונים על התחום של בריאות הציבור ישימו סוף סוף את טובת החולים לנגד עיניהם…
יש לציין שעל אף המחקרים, האסתמה אינה מופיעה ברשימת ההתוויות המזכות בקנאביס רפואי בישראל. עם זאת, המטופל הישראלי הראשון בקנאביס רפואי, קיבל בתחילת שנות ה-2000 את האישור על סעיף אסתמה.


 1. ‫אסטמה ויטמינים אנטיאוקסידנטים‬‎

  www.youtube.com/watch?v=r-IYdNTdYgk
  לפני 4 ימים - הועלה על-ידי קובי עזרא
  אסטמה ויטמינים אנטיאוקסידנטים, עם ד"ר קובי עזרא. http://diet2all.net אוזון ורכיבים נוספים הנמצאים באוויר מזוהם, גורמים למגוון של בעיות בדרכי הנשימה. רכיבים א.
 1. ‫אסטמה דרכי טיפול‬‎

  www.youtube.com/watch?v=PqeQILiwBYA
  15 בפבר׳ 2013 - הועלה על-ידי קובי עזרא
  ד"ר קובי עזרא Ph.D מסביר אודות מחלת אסטמה (קצרת הנשימה) או גנחת הסימפונות הינה מחלה דלקתית חסימתית של מערכת הנשימה בתחתונה. הטיפול במחלת ...


תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

אסטמה אסתמה קובי עזרא

אסטמה  ויש האומרים  אסתמה  היא מחלה כרונית דלקתית של מערכת הנשימה התחתונה.  אסטמה  הינה דלקת כרונית של הסמפונות (צינורות דרכי הנשימה) ומערכת הנשימה. מחלת האסטמה מוכרת לרפואה כ- 2000 שנה, המחלה תוארה לראשונה בכתביו של היפוקרטס - אבי הרפואה.  בהתקף אסטמה ( קוצר נשימה ) מלבד הקושי לנשום, הרירית הדלקתית אשר בסמפונות ובדרכי הנשימה מגיבה באופן קיצוני לגירויים שנמצאים מחוץ לגוף, (אלרגנים, זיהומים, שינויי טמפרטורה ועוד גורמים נוספים). המצב הנ"ל גורם לתגובת היתר של הרירית, עלול להימשך תקופות בלתי מוגדרות, ממספר שעות ועד ימים. ההתקף עשוי לחזור ולהתרחש, וגורם לכך שכל גירוי חיצוני מלווה בהתכווצות הסמפונות וקושי בנשימה.  חילוף הגזים או קליטת החמצן אם תירצו, מתבצעת בכלי הדם הקטנים ביותר (קפילרים). בנקודה זו מוחלפים הגזים - החמצן ניקשר אל מולקולת הברזל המצויה בכדורית הדם האדומה, והיא מצידה משחרר את תוצר הפסולת שהותירו התאים - דו-תחמוצת הפחמן (co2). ישנם מספר גורמים עיקריים לקושי בנשימה • התכווצות שרירי הסמפונות  • נפיחות בסמפונות  • ריר סמיך בסמפונות ישנה גם דלקת של הסמפונות שגורמת לשינויים בדרכ

אלרגיות, אסטמה, סינוסיטיס, נזלת, קובי עזרא

להלן מאמר על אלרגיה, החל מאסטמה, סינוסיטיס, נזלת ואלרגיות שונות עם קובי עזרא.  כשמערכת החיסון שלך מגיבה למשהו שלא מפריע לאנשים אחרים, אתה חווה תגובה אלרגית. מספר מהאשמים הגדולים בגרימת תגובות אלרגיות הם: 1. קרדית אבק הבית,   2. קשקשים לחיות מחמד,   3. נבגי עובש,   4. עקיצת חרקים,   5. מזון, תרופות, ועוד...    אלרגיות עלולות לגרום למספר תסמינים  כגון: מתעטש, נזלת, גירוד, פריחות, נפיחות, אסטמה, בדרך כלל רופאים מטפלים באלרגיות במגוון גישות הכוללות לעתים קרובות בתרופות סטרואידיות ואנטי-היסטמיניות. עם זאת, ישנם תכשירים טבעיים וביתיים ל אלרגיה .   התרופה הטבעית הטובה ביותר לאלרגיות התרופה הטבעית הטובה ביותר לאלרגיות היא, במידת האפשר, הימנעות מהגורם האלרגי במידה והדבר אפשרי. גם רופאים וגם מרפאים טבעיים יציעו לכם להגביל או להימנע מאלרגנים, וזה מה שגורם לתגובה האלרגית שלכם.   עליך להימנע מחשיפה לאלרגנים שלך. לדוגמה, אם הייתה לך תגובה אלרגית לתרופת סולפה, הודע לרופא שלך על האלרגיה שלך. סביר להניח שהם ירשמו אנטיביוטיקה חלופית אם אי פעם תזדקק לה. 10:46 פועל עכשיו לצפייה בהמשך עם זאת, קשה להימנע מא

אסתמה ורכיבי תזונה

אסתמה ורכיבי תזונה אסתמה ורכיבי תזונה , ישנם חומרי תזונה שונים אשר מסייעים לנו לטפל ולאזן את התקפי האסתמה. זה בדיוק כמו שיש אנשים הסובלים ה אסתמה  חמורה ריכוזים נמוכים בדם של ויטמין C – אסקורבט (ascorbate), במיוחד גברים וילדים. ויטמין C הינו אחד הויטמינים נוגדי החמצון העיקריים שמצוי ברמות גבוהות בנוזל החוץ התאי של רירית הריאה וצריכת ויטמין C נמוכה נמצאים קשורה לבעיות בתפקוד ריאתי. אסתמה  הינה מחלה כרונית המערבת את מערכת הנשימה התחתונה, דרכי הנשימה מדי פעם מתכווצות, עקב התגובה הדלקתית, כך שקנה הנשימה מכווץ ומלא בריר (כמויות עודפות של ליחה), לעתים קרובות בתגובה לאחד או יותר מגורמים. גורמים עשויים להצית התקף אסתמה הם, כגון: חשיפה לממריץ סביבתי ואלרגנים. אוויר קר, אוויר חם ולח, פעילות גופנית או מאמץ אחר, מתח נפשי עלול לעורר התקף  אסטמה . היצרות דרכי הנשימה גורמת לתסמינים כגון: צפצופים, קוצר נשימה, לחץ בחזה ושיעול. אסתמה וויטמין C טיפול יעיל במחלת ה אסתמה  הוא זמין, בטוחה ונוח עם ויטמין C. אל יש מהבין את הצרכים והמינון, כלומר שהדרישה היחידה היא לקחת מספיק ויטמין C על מנת שהטי