דילוג לתוכן הראשי

ברומלין והסינוסים

סינוסיטיס ואינזימים

ברומלין הוא אנזים שנמצא במיץ אננס ובגזע האננס. אנשים משתמשים בו לרפוי מחלות שונות.

ברומלין משמש להפחתת הגודש והתגובה הדלקתית, במיוחד של האף והסינוסים, לאחר ניתוח או פציעה.
כמו כן הברומלין מסייע לצמצם את הסימנים של קדחת השחת - אלרגיה המתאפיינת לנזלות, טיפול במצב מעי הכולל נפיחויות וכיבים (קוליטיס), הסרת רקמה הפגועה לאחר כווייה (טרייה), מניעת היווצרות הניזלים בריאות (בצקת ריאות), מרגיע את השרירים, גירוי התכווצויות שרירים, הפחתת זמן הקרישה, שיפור הקליטת ​​אנטיביוטיקה, מניעת סרטן.כמו כן הוא משמש למניעת כאבי שרירים, זאת הנוצרת לאחר פעילות גופנית אינטנסיבית עקב יצירה מוגברת של חומצה לקטית והנזקים לרקמות השרירים. שימוש זה עדיין נחקר.

הברומלין עם טריפסין (חלבון) ורוטין (חומר המצוי בכוסמת). נראה ברומלין משמש בדרך זו כדי להפחית את הכאב ולשפר את תפקוד הברך באנשים עם דלקת פרקים.

האומנם אין ראיות מדעיות מספיקות בכדי לקבוע אם הברומלין אכן יעיל עבור כל אחד מהשימושים האחרים שלה.

נראה כי הברומלין לגרום לגופנו לייצר חומרים הנלחמים בכאבים, בנפיחותיות ובדלקות.

ברומלין וסרטן

ברומלין מכיל כימיקלים שמפריעים לצמיחה של תאים סרטניים וקרישת דם איטית.


דלקת בסינוסים לעתים קרובות מתחילה עם כאב הגרון והגודש באף שמסמן כהיתקררות, בדרך כלל במהלך "העונה הקרה" המשתרעת החל מאוקטובר עד מרץ.

הזיהומים גורמים לנפיחות וגודש ברירית האף, אשר מקטינה אוורור הסינוסים וניקוזם.
כאשר הפרשות אינן יכולות להתנקז בצורה יעילה לרוב, וכך הפוטנציאל לזיהום הוא עולה.
תחושה מעורפלת שמלווה את הגודש, סימפטום אחר של סינוסיטיס יחד עם כאבים בפנים - באיזור הסינוסים, כאבי ראש ועייפות (מחוסר השינה ומערכת חיסונית מוחלשת). ריר-צהוב-ירוק המופרש מהאף, היות והתפתחו זיהום חיידקים וכו'...

טיפול בסינוסיטיס עם תזונה בריאה

תזונה עשירה בפירות, ירקות, דגנים מלאים, קטניות וחלבונים ספציפיים, ללא כימיקלים. רצוי להוסיף לתפריט שלנו  תוספי מזון, כמו: ויטמין A, ויטמין C, ביופלבונואידים, סלניום ואבץ. הנ"ל כבר כבר בשימוש קליני ע"י רופאים, והוכחו כיעילים.

צמחי מרפא יכולים לעזור לך להיפטר מהסינוסיטיס הם; בין בן היתר אכינצאה, שום ותמצית זרעי אשכולית. בנוסף, שמן אקליפטוס ושמן מנטה עוזרים למצב הדלקת ולהגביר את זרימת דם.

אל תזלזל בחשיבותה של השינה: לגופנו נחוצה שינה מספקת על מנת לשפר את היכולת והאנרגיה לתקן את התאים הפגומים אשר נוצרו ע"י הזיהום.
פעילות גופנית חיונית, לנשום ולקבל אוויר עובר בדרך הסינוסים,

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

אסטמה אסתמה קובי עזרא

אסטמה  ויש האומרים  אסתמה  היא מחלה כרונית דלקתית של מערכת הנשימה התחתונה.  אסטמה  הינה דלקת כרונית של הסמפונות (צינורות דרכי הנשימה) ומערכת הנשימה. מחלת האסטמה מוכרת לרפואה כ- 2000 שנה, המחלה תוארה לראשונה בכתביו של היפוקרטס - אבי הרפואה.  בהתקף אסטמה ( קוצר נשימה ) מלבד הקושי לנשום, הרירית הדלקתית אשר בסמפונות ובדרכי הנשימה מגיבה באופן קיצוני לגירויים שנמצאים מחוץ לגוף, (אלרגנים, זיהומים, שינויי טמפרטורה ועוד גורמים נוספים). המצב הנ"ל גורם לתגובת היתר של הרירית, עלול להימשך תקופות בלתי מוגדרות, ממספר שעות ועד ימים. ההתקף עשוי לחזור ולהתרחש, וגורם לכך שכל גירוי חיצוני מלווה בהתכווצות הסמפונות וקושי בנשימה.  חילוף הגזים או קליטת החמצן אם תירצו, מתבצעת בכלי הדם הקטנים ביותר (קפילרים). בנקודה זו מוחלפים הגזים - החמצן ניקשר אל מולקולת הברזל המצויה בכדורית הדם האדומה, והיא מצידה משחרר את תוצר הפסולת שהותירו התאים - דו-תחמוצת הפחמן (co2). ישנם מספר גורמים עיקריים לקושי בנשימה • התכווצות שרירי הסמפונות  • נפיחות בסמפונות  • ריר סמיך בסמפונות ישנה גם דלקת של הסמפונות שגורמת לשינויים בדרכ

אלרגיות, אסטמה, סינוסיטיס, נזלת, קובי עזרא

להלן מאמר על אלרגיה, החל מאסטמה, סינוסיטיס, נזלת ואלרגיות שונות עם קובי עזרא.  כשמערכת החיסון שלך מגיבה למשהו שלא מפריע לאנשים אחרים, אתה חווה תגובה אלרגית. מספר מהאשמים הגדולים בגרימת תגובות אלרגיות הם: 1. קרדית אבק הבית,   2. קשקשים לחיות מחמד,   3. נבגי עובש,   4. עקיצת חרקים,   5. מזון, תרופות, ועוד...    אלרגיות עלולות לגרום למספר תסמינים  כגון: מתעטש, נזלת, גירוד, פריחות, נפיחות, אסטמה, בדרך כלל רופאים מטפלים באלרגיות במגוון גישות הכוללות לעתים קרובות בתרופות סטרואידיות ואנטי-היסטמיניות. עם זאת, ישנם תכשירים טבעיים וביתיים ל אלרגיה .   התרופה הטבעית הטובה ביותר לאלרגיות התרופה הטבעית הטובה ביותר לאלרגיות היא, במידת האפשר, הימנעות מהגורם האלרגי במידה והדבר אפשרי. גם רופאים וגם מרפאים טבעיים יציעו לכם להגביל או להימנע מאלרגנים, וזה מה שגורם לתגובה האלרגית שלכם.   עליך להימנע מחשיפה לאלרגנים שלך. לדוגמה, אם הייתה לך תגובה אלרגית לתרופת סולפה, הודע לרופא שלך על האלרגיה שלך. סביר להניח שהם ירשמו אנטיביוטיקה חלופית אם אי פעם תזדקק לה. 10:46 פועל עכשיו לצפייה בהמשך עם זאת, קשה להימנע מא

אסתמה ורכיבי תזונה

אסתמה ורכיבי תזונה אסתמה ורכיבי תזונה , ישנם חומרי תזונה שונים אשר מסייעים לנו לטפל ולאזן את התקפי האסתמה. זה בדיוק כמו שיש אנשים הסובלים ה אסתמה  חמורה ריכוזים נמוכים בדם של ויטמין C – אסקורבט (ascorbate), במיוחד גברים וילדים. ויטמין C הינו אחד הויטמינים נוגדי החמצון העיקריים שמצוי ברמות גבוהות בנוזל החוץ התאי של רירית הריאה וצריכת ויטמין C נמוכה נמצאים קשורה לבעיות בתפקוד ריאתי. אסתמה  הינה מחלה כרונית המערבת את מערכת הנשימה התחתונה, דרכי הנשימה מדי פעם מתכווצות, עקב התגובה הדלקתית, כך שקנה הנשימה מכווץ ומלא בריר (כמויות עודפות של ליחה), לעתים קרובות בתגובה לאחד או יותר מגורמים. גורמים עשויים להצית התקף אסתמה הם, כגון: חשיפה לממריץ סביבתי ואלרגנים. אוויר קר, אוויר חם ולח, פעילות גופנית או מאמץ אחר, מתח נפשי עלול לעורר התקף  אסטמה . היצרות דרכי הנשימה גורמת לתסמינים כגון: צפצופים, קוצר נשימה, לחץ בחזה ושיעול. אסתמה וויטמין C טיפול יעיל במחלת ה אסתמה  הוא זמין, בטוחה ונוח עם ויטמין C. אל יש מהבין את הצרכים והמינון, כלומר שהדרישה היחידה היא לקחת מספיק ויטמין C על מנת שהטי