דילוג לתוכן הראשי

אלרגיות: אסטמה, סינוסיטיס ועוד

אלרגיות: אסטמה, סינוסיטיס אלרגיות במערכת העיכול ועודאלרגיות על פי הגישה ההוליסטית והסינית

אם עברת ליד חתול והתעטשת, או אם טיילת בטבע באביב ופריחות העצים והצמחייה גרמו לך לעיניים דומעות ולנזלת... ככל הנראה מדובר באלרגיה.
להלן מספר עובדות מעניינות על אלרגיות:

  • אלרגיה היא מצב שבו קיים גירוי קבוע  או תגובת יתר במערכת החיסון שלנו. הגורם לתגובה יכול להיות אוכל מסוים, גורם שנשאף או הוזרק לגוף או כל חומר איתו באנו במגע, הנתפס על ידי הגוף כמאיים.

  • קיימים מספר סוגים של אלרגיות. בסוג המוכר יותר (רק כ -% 5 ) נכרת תגובה כמעט מיידית בגוף לאחר חשיפה לאלרגן. התגובה יכולה להיות התעטשות, עניים דומעות, פריחה עם גרוד או בלי ועוד. הימנעות ממגע עם הגורם האלרגני פותרת בדרך כלל את הבעיה וניתן ברוב המקרים לחיות איתה.

  • סוג אחר, מורכב יותר, הוא תגובה אלרגית מושהית הלוקחת מספר שעות או אפילו ימים עד הופעתה לאחר חשיפה לאלרגן. במצב זה קשה הרבה יותר לזהות את הגורם לתגובת היתר. במקרים אלו הסימפטומים מגוונים יותר: קשיי עיכול, מיגרנות, מצבי רוח משתנים, אף סתום, עלייה לא מוסברת במשקל, כאבי פרקים ועוד.

  • נטייה לאלרגיה היא בדרך כלל תורשתית, למרות שהיא יכולה להתפתח באופן פתאומי אצל כל אחד. ילדים להורים הסובלים מאלרגיות הם בעלי סיכוי של כ- 50% יותר לסבול מתופעה אלרגית זו או אחרת במהלך חייהם.

  • האלרגיה יכולה להופיע יום בהיר אחד ללא התרעה מוקדמת, ומגורם שאותו צרכנו או בו השתמשנו באופן קבוע בעבר. לא ידוע מה מכניס את האלרגיה לפעולה ומה הן הסיבות שגורמות לירידה ביעילות במערכת החיסון.

  • חולשת מערכת החיסון מלבד היותה תורשתית כנטייה מושפעת מאד מהאופן בה אנו מתחזקים את הגוף. לדוגמא: מחסורים תזונתיים כתוצאה מאכילה לא מאוזנת, אכילת מזון מהיר, אכילת מזון עשיר בצבעי מאכל או חומרים משמרים, חשיפה לכימיקלים, מתכות כבדות,  חומרי ריסוס ואפילו אנטיביוטיקה במינונים גבוהים. מעלים את סיכויי הגוף לפתח חולשות במערכת החיסון.

  • ניתן לשפר במידה נכרת את העוצמה ואף להפטר מאלרגיות על ידי שינוי התזונה. חיזוק מערכת החיסון והוצאת הגורמים האלרגניים מהמערכת (במידה וניתן).

  • יש לנסות ולבודד את המאכלים מעוררי האלרגיה במידת האפשר. אלרגיה לחיטה, למוצרי חלב, לכימיקלים במזון, לביצים וכ"ו כל קבוצה תתאפיין בסימפטומים שונים. כדאי לגשת לברור. אורך התהליך תלוי במשך הזמן ממנו סובל האדם מהאלרגיה, ולעיתים יכול השינוי לקחת זמן.

  • אכילה מאוזנת הכוללת ירקות חיים ומבושלים, דגנים וקטניות, יותר דגים ופחות בשר בקר - תורמת ברוב המקרים לשיפור ניכר ונותנת כלים לגוף להתמודד טוב יותר עם הסימפטומים המציקים. שתייה מרובה של מים ונוזלים ללא קופאין וסוכר, חשובים ביותר לשטיפת הגוף מבפנים ומעודדים הוצאת רעלים מהמערכת.

  • פעילות גופנית מחזקת את הגוף ואת יכולת ההתנגדות שלו למחלות ולהשפעות אלרגניות. זהו שלב חשוב בדרך אל בריאות טובה יותר! 
מאת: articles מאת: המאמר באדיבות ציפי בר, מרצה ומטפלת בתזונה אינטגרטיבית- הוליסטית וסינית.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

אסטמה אסתמה קובי עזרא

אסטמה  ויש האומרים  אסתמה  היא מחלה כרונית דלקתית של מערכת הנשימה התחתונה.  אסטמה  הינה דלקת כרונית של הסמפונות (צינורות דרכי הנשימה) ומערכת הנשימה. מחלת האסטמה מוכרת לרפואה כ- 2000 שנה, המחלה תוארה לראשונה בכתביו של היפוקרטס - אבי הרפואה.  בהתקף אסטמה ( קוצר נשימה ) מלבד הקושי לנשום, הרירית הדלקתית אשר בסמפונות ובדרכי הנשימה מגיבה באופן קיצוני לגירויים שנמצאים מחוץ לגוף, (אלרגנים, זיהומים, שינויי טמפרטורה ועוד גורמים נוספים). המצב הנ"ל גורם לתגובת היתר של הרירית, עלול להימשך תקופות בלתי מוגדרות, ממספר שעות ועד ימים. ההתקף עשוי לחזור ולהתרחש, וגורם לכך שכל גירוי חיצוני מלווה בהתכווצות הסמפונות וקושי בנשימה.  חילוף הגזים או קליטת החמצן אם תירצו, מתבצעת בכלי הדם הקטנים ביותר (קפילרים). בנקודה זו מוחלפים הגזים - החמצן ניקשר אל מולקולת הברזל המצויה בכדורית הדם האדומה, והיא מצידה משחרר את תוצר הפסולת שהותירו התאים - דו-תחמוצת הפחמן (co2). ישנם מספר גורמים עיקריים לקושי בנשימה • התכווצות שרירי הסמפונות  • נפיחות בסמפונות  • ריר סמיך בסמפונות ישנה גם דלקת של הסמפונות שגורמת לשינויים בדרכ

אלרגיות, אסטמה, סינוסיטיס, נזלת, קובי עזרא

להלן מאמר על אלרגיה, החל מאסטמה, סינוסיטיס, נזלת ואלרגיות שונות עם קובי עזרא.  כשמערכת החיסון שלך מגיבה למשהו שלא מפריע לאנשים אחרים, אתה חווה תגובה אלרגית. מספר מהאשמים הגדולים בגרימת תגובות אלרגיות הם: 1. קרדית אבק הבית,   2. קשקשים לחיות מחמד,   3. נבגי עובש,   4. עקיצת חרקים,   5. מזון, תרופות, ועוד...    אלרגיות עלולות לגרום למספר תסמינים  כגון: מתעטש, נזלת, גירוד, פריחות, נפיחות, אסטמה, בדרך כלל רופאים מטפלים באלרגיות במגוון גישות הכוללות לעתים קרובות בתרופות סטרואידיות ואנטי-היסטמיניות. עם זאת, ישנם תכשירים טבעיים וביתיים ל אלרגיה .   התרופה הטבעית הטובה ביותר לאלרגיות התרופה הטבעית הטובה ביותר לאלרגיות היא, במידת האפשר, הימנעות מהגורם האלרגי במידה והדבר אפשרי. גם רופאים וגם מרפאים טבעיים יציעו לכם להגביל או להימנע מאלרגנים, וזה מה שגורם לתגובה האלרגית שלכם.   עליך להימנע מחשיפה לאלרגנים שלך. לדוגמה, אם הייתה לך תגובה אלרגית לתרופת סולפה, הודע לרופא שלך על האלרגיה שלך. סביר להניח שהם ירשמו אנטיביוטיקה חלופית אם אי פעם תזדקק לה. 10:46 פועל עכשיו לצפייה בהמשך עם זאת, קשה להימנע מא

אסתמה ורכיבי תזונה

אסתמה ורכיבי תזונה אסתמה ורכיבי תזונה , ישנם חומרי תזונה שונים אשר מסייעים לנו לטפל ולאזן את התקפי האסתמה. זה בדיוק כמו שיש אנשים הסובלים ה אסתמה  חמורה ריכוזים נמוכים בדם של ויטמין C – אסקורבט (ascorbate), במיוחד גברים וילדים. ויטמין C הינו אחד הויטמינים נוגדי החמצון העיקריים שמצוי ברמות גבוהות בנוזל החוץ התאי של רירית הריאה וצריכת ויטמין C נמוכה נמצאים קשורה לבעיות בתפקוד ריאתי. אסתמה  הינה מחלה כרונית המערבת את מערכת הנשימה התחתונה, דרכי הנשימה מדי פעם מתכווצות, עקב התגובה הדלקתית, כך שקנה הנשימה מכווץ ומלא בריר (כמויות עודפות של ליחה), לעתים קרובות בתגובה לאחד או יותר מגורמים. גורמים עשויים להצית התקף אסתמה הם, כגון: חשיפה לממריץ סביבתי ואלרגנים. אוויר קר, אוויר חם ולח, פעילות גופנית או מאמץ אחר, מתח נפשי עלול לעורר התקף  אסטמה . היצרות דרכי הנשימה גורמת לתסמינים כגון: צפצופים, קוצר נשימה, לחץ בחזה ושיעול. אסתמה וויטמין C טיפול יעיל במחלת ה אסתמה  הוא זמין, בטוחה ונוח עם ויטמין C. אל יש מהבין את הצרכים והמינון, כלומר שהדרישה היחידה היא לקחת מספיק ויטמין C על מנת שהטי