יום שבת, 24 בינואר 2015

דיאטה לאסטמה

דיאטה מיוחדת אסטמה

יש לציין כי אין דיאטה מיוחדת למחלת האסטמה. אך אציין, כי יודועים מזונות המפחיתי דלקת בדרכי הנשימה באסטמה. משקאות המכילים קפאין מספקים רמה מנוכה של הרחבת סימפונות לשעה או למשך מספר שעות, אך כשלוקחים משאף ונטולין התגובה היא הרבה יותר מהירה ויעילה להקלה הזמנית של תסמיני האסתמה.

עם זאת, דיאטה טובה היא חלק חשוב בתכנית הטיפול באסתמה שלכם. בדיוק כמו פעילות גופנית סדירה, תזונה בריאה היא טובה לכולם. זה נכון גם לגבי אנשים הסובלים מאסטמה!. השמנת יתר קשורה להתפתחוץ אסתמה חמורה יותר, אז אתם צריכים לנקוט בצעדים בכדי לשמור על משקל תקני.

רופאים רבים חושדים כי מזונות מסוימים שאנו אוכלים עשויים להשפעה ישירות על האסתמה התפתחותה. אך ישנו הצורך במחקרים נוספים שצריך לעשות לפני שאנחנו מבינים את הקשר המדויק בין האסתמה ודיאטה. אם אתם אלרגיים למזונות מסוימים, אתם צריכים להימנע מצריכתם. אלרגיה יכולה לגרום לתסמיני אסתמה.


אסתמה ותזונה

השכיחות במחלת האסתמה עלתה בעשורים האחרונים, וחוקרים רבים מאמינים שיש לדיאטות המשתנות שלנו עשפעה לפחות מסויימת על הליך המחלה.
כשאוכלים פחות ופחות פירות וירקות ויותר ויותר מזונות מעובדים, יכול להיות שאנו מגבירים את סיכון לפתח אסתמה!?


ישנן ראיות לכך כי לאנשים אשר אוכלים תזונה העשירה יותר בויטמינים C ו- E, בטא-קרוטן, פלבנואידים, מגנזיום, סלניום, וחומצות שומן מסוג אומגה 3, סובלים פחות ממחלת האסטמה. החומרים הנ"ל הם למעשה רכיבים נוגדי חמצון, המגנים על תאים מפני נזקייהם של הרדיקלים החופשיים.

אחד המחקרים אודות אסטמה ותזונה הראו כי בני נוער אשם ניזולים מדיאטה או תזונה לקויה היה להם סיכויים גבוהים יותר לתסמינים של מחלת האסתמה. כמומר שאלא שלא מקבלים דיי הצורך פירות וירקות שאילו הם מזונות המכילים ריכיזים גבוהים של ויטמין C ו- E וחומצות שומן מסוג אומגה 3, היו בעלי תפקודי ריאות טובים יותר. מחקר משינת 2007 הראה שילדים שגדלו על דיאטה ותזונה ים תיכונית, כלומר דיאטה אשר בכילה רמות גבוהות של אגוזים ופירות כגון: ענבים, תפוחים, ועגבניות, היה להם סיכוי נמוך יותר לסבול מסימפטומים של אסטמה.

כיצד ניתן לאבחן את מחלת אסתמה

אין תגובות:

פרסום תגובה

תוכלו לשלוח לנו הכל אודות מחלת האסטמה, החל מתופעות לוואי אישיות של תרופות ועד למאמרים אודות המחלה... (למייל: kobisport@gmail.com)