יום חמישי, 22 בינואר 2015

אסטמה ואנטי-אוקסידנטים

אסטמה ואנטי-אוקסידנטים ויטמינים


אסטמה הינה הפרעה דלקתית כרונית של דרכי הנשימה הנשימה התחתונות, אסטמה מתאפיינת בדלקת בדרכי הנשימה בסימפונות וכך ייצור מוגבר של ריר ותגובתיות יתר של דרכי הנשימה התחתונות.

הסימפטומים של האסטמה, כתוצאה מהנ"ל, כוללים צפצופים, שיעול וקוצר נשימה.

אסטמה היא מחלה המערכת תהליכים רבים (multifactorial) עם כמובן מרכיבים גנטיים, אלרגיים, סביבתיים, זיהומים, רגשיים-נפשיים, ותזונתיים.

הפתופיזיולוגיה הבסיסית של אסטמה היא דלקת בדרכי המשימה התחתונות בעץ הברונכיאלי.
התהליך הדלקתי באסתמה כתוצאה מתגובה חריגה של תאי-CD4  T של מערכת החיסונית.
במחלה נוצרים ציטוקינים כוללים לרבות interleukin-4 (IL-4), IL-5, IL-6, IL-9, IL-10, IL-13, אשר מעודדים את יצירת וגיוס תאי הפיטום, בזופילים, אאוזינופילים, ו- תאי-B, שכולם מעורבים בתגובה הדלקתית, והתגובה האלרגנית.

באסטמה, הזרוע של תגובת מהערכת החיסונית פעילה יתר על מידה.
ניתן להבין כי בחולי אסטמה ישנה מעורבות של פעילות יתר-חיסונית, גנטיקה. גם וירוסים, פטריות, רעילות מתכות כבדות, תזונה, וזיהום יכולים לתרום לתחלואה.

נציין כי הכנת שומנים צמחיים המכילה סטרולים ו-sterolins הוכחו מרסנת את פעילות Th2.
כמו גם, חומרים מזינים נוגד חמצון, במיוחד ויטמיני C ו- E, סלניום, אבץ מסייעים לטיפול באסתמה.

ויטמינים B6 ו- B12 עשויים להועיל בקרב חולי אסטמה. כמו גם חומצות השומן מסוג אומגה 3, אילו הן חומצות שומן שמקורם בדגים, קוורצטין - פלבנואיד אנטי-אלרגני, ותמציות צמחים של asthmatica Tylophora, serrata Boswellia עשויים לדכא את המרכיב הדלקתי.

שיטות טיפול טבעיות שעשויות להקל על מחלת האסטמה, כוללות: יוגה, עיסוי, ביופידבק, דיקור, כירופרקטיקה ויכולות גם להיות לעזר.

להלן וידאו אודות אסטמה ונוגדי חמצון - ויטמינים


אין תגובות:

פרסום תגובה

תוכלו לשלוח לנו הכל אודות מחלת האסטמה, החל מתופעות לוואי אישיות של תרופות ועד למאמרים אודות המחלה... (למייל: kobisport@gmail.com)