דילוג לתוכן הראשי

אסטמה וירידה במשקל

אסטמה וירידה במשקל, השפעות מיידיות וארוכות טווח של ירידה במשקל בקרת אנשים שמנים הסובלים מאסטמה: מחקר אקראי מבוקר.

השמנת יתר ואסתמה בשני מצבים כרוניים המשפיעים על מיליוני אנשים ברחבי העולם.

אסטמה דרכי טיפול


מטרת המחקר: לחקור את השפעת ההשמנה או הירידה במשקל בקרב חולים שמנים הסובלים מאסתמה.

הנבדקים חולקו לשתי קבוצות מקבילות באופן אקראי.
מרפאות חוץ פרטיות מרכז, הלסינקי, פינלנד.
משתתפים: שתי קבוצות אשר מונות כ- 19 חולים שמנים הסובלים מאסתמה (מדד מסת גוף (kg / m2) 30-42), הנבדקים גויסו באמצעות מודעות בעיתונים.

אסטמה סימנים וגורמים למחלה


תכנית לירידה במשקל בפיקוח כוללו דיאטה דלת אנרגיה (דיאטה דלת קלוריות) במשך כשמונה שבועות.

התוצאות: בסוף התכנית להפחתת המשקל, המשתתפים בקבוצת הטיפול שאיבדו בממוצע 14.5% ממשקלם לפני טיפול הדיאטה, ביקורת 0.3%.
הדמויות המקבילות לאחר שנה אחת היו 11.3% ועלייה במשקל של 2.2%. לאחר תקופת הדיאטת שמונת השבועות ההבדל בשינויים באחוז בסיס FEV1from בקבוצות הטיפול וביקורת היה 7.2% (95% CI 1.9% ל -12.5%, P = 0. 009).

ההבדל המקביל בשינויים ב- FVC היה 8.6% (4. 8% ל- 12.5%, P <0.0001). אחרי שנה אחת את ההבדלים בשינויים בשתי קבוצות עדיין היו משמעותיים: 7.6% ל- FEV1 (1. 5% עד 13.8%, P = 0.02) ו -7.6% לFVC (3.5% ל -11.8%, P = 0.001).

אסטמה אסתמה ותזונה נוגדי חמצון


בסיום התכנית לירידה במשקל, ירידה בקוצרת נשימה הייתה 13 מ"מ (בסולם חזותי אנלוגי 0 מ"מ עד 100 מ"מ) בקבוצת הטיפול ומ"מ 1 בקבוצת הביקורת (P = 0.02).ההפחתה של תרופת הצלה הייתה 1.2 ו -0.1 בהתאמה מינונים (P = 0.03). לאחר שאחד ...

בהתחשב בעליה המקבילה בהשמנה יתר ואסתמה, אין זה מפתיע כי השכיחות של האסתמה ותסמינים הקשורים אליה ופנוטיפים נקשרו יותר ויותר עם עלייה ב- BMI והשמנת יתר.
אבחון חתך הרוחב של החרפה בסימנים של אסטמה כבר קשורים להשמנה בילדים ובמבוגרים. מספר מחקרים ציינו את הקשר בקרב נשים וגברים. הגדלת ה- BMI נקשר עם עלייה בתסמיני האסתמה, תגובתיות יתר דרכי הנשימה.

כוחו של המחקר טמון בהצלחה של התכנית לירידה במשקל , כלומר ירידה במשקל של 14.2 קילוגרם אחרי תקופה הדיאטה ו- 11 קילוגרם אחרי שנה) ובעקביות של מערכת יחסים זו לרמות המעקב של תפקוד וסימפטומים ריאתי בניסוי קליני אקראי.


מקור המחקר:
Thorax 2001;56:ii64-ii74

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

אסטמה אסתמה קובי עזרא

אסטמה  ויש האומרים  אסתמה  היא מחלה כרונית דלקתית של מערכת הנשימה התחתונה.  אסטמה  הינה דלקת כרונית של הסמפונות (צינורות דרכי הנשימה) ומערכת הנשימה. מחלת האסטמה מוכרת לרפואה כ- 2000 שנה, המחלה תוארה לראשונה בכתביו של היפוקרטס - אבי הרפואה.  בהתקף אסטמה ( קוצר נשימה ) מלבד הקושי לנשום, הרירית הדלקתית אשר בסמפונות ובדרכי הנשימה מגיבה באופן קיצוני לגירויים שנמצאים מחוץ לגוף, (אלרגנים, זיהומים, שינויי טמפרטורה ועוד גורמים נוספים). המצב הנ"ל גורם לתגובת היתר של הרירית, עלול להימשך תקופות בלתי מוגדרות, ממספר שעות ועד ימים. ההתקף עשוי לחזור ולהתרחש, וגורם לכך שכל גירוי חיצוני מלווה בהתכווצות הסמפונות וקושי בנשימה.  חילוף הגזים או קליטת החמצן אם תירצו, מתבצעת בכלי הדם הקטנים ביותר (קפילרים). בנקודה זו מוחלפים הגזים - החמצן ניקשר אל מולקולת הברזל המצויה בכדורית הדם האדומה, והיא מצידה משחרר את תוצר הפסולת שהותירו התאים - דו-תחמוצת הפחמן (co2). ישנם מספר גורמים עיקריים לקושי בנשימה • התכווצות שרירי הסמפונות  • נפיחות בסמפונות  • ריר סמיך בסמפונות ישנה גם דלקת של הסמפונות שגורמת לשינויים בדרכ

אלרגיות, אסטמה, סינוסיטיס, נזלת, קובי עזרא

להלן מאמר על אלרגיה, החל מאסטמה, סינוסיטיס, נזלת ואלרגיות שונות עם קובי עזרא.  כשמערכת החיסון שלך מגיבה למשהו שלא מפריע לאנשים אחרים, אתה חווה תגובה אלרגית. מספר מהאשמים הגדולים בגרימת תגובות אלרגיות הם: 1. קרדית אבק הבית,   2. קשקשים לחיות מחמד,   3. נבגי עובש,   4. עקיצת חרקים,   5. מזון, תרופות, ועוד...    אלרגיות עלולות לגרום למספר תסמינים  כגון: מתעטש, נזלת, גירוד, פריחות, נפיחות, אסטמה, בדרך כלל רופאים מטפלים באלרגיות במגוון גישות הכוללות לעתים קרובות בתרופות סטרואידיות ואנטי-היסטמיניות. עם זאת, ישנם תכשירים טבעיים וביתיים ל אלרגיה .   התרופה הטבעית הטובה ביותר לאלרגיות התרופה הטבעית הטובה ביותר לאלרגיות היא, במידת האפשר, הימנעות מהגורם האלרגי במידה והדבר אפשרי. גם רופאים וגם מרפאים טבעיים יציעו לכם להגביל או להימנע מאלרגנים, וזה מה שגורם לתגובה האלרגית שלכם.   עליך להימנע מחשיפה לאלרגנים שלך. לדוגמה, אם הייתה לך תגובה אלרגית לתרופת סולפה, הודע לרופא שלך על האלרגיה שלך. סביר להניח שהם ירשמו אנטיביוטיקה חלופית אם אי פעם תזדקק לה. 10:46 פועל עכשיו לצפייה בהמשך עם זאת, קשה להימנע מא

אסתמה ורכיבי תזונה

אסתמה ורכיבי תזונה אסתמה ורכיבי תזונה , ישנם חומרי תזונה שונים אשר מסייעים לנו לטפל ולאזן את התקפי האסתמה. זה בדיוק כמו שיש אנשים הסובלים ה אסתמה  חמורה ריכוזים נמוכים בדם של ויטמין C – אסקורבט (ascorbate), במיוחד גברים וילדים. ויטמין C הינו אחד הויטמינים נוגדי החמצון העיקריים שמצוי ברמות גבוהות בנוזל החוץ התאי של רירית הריאה וצריכת ויטמין C נמוכה נמצאים קשורה לבעיות בתפקוד ריאתי. אסתמה  הינה מחלה כרונית המערבת את מערכת הנשימה התחתונה, דרכי הנשימה מדי פעם מתכווצות, עקב התגובה הדלקתית, כך שקנה הנשימה מכווץ ומלא בריר (כמויות עודפות של ליחה), לעתים קרובות בתגובה לאחד או יותר מגורמים. גורמים עשויים להצית התקף אסתמה הם, כגון: חשיפה לממריץ סביבתי ואלרגנים. אוויר קר, אוויר חם ולח, פעילות גופנית או מאמץ אחר, מתח נפשי עלול לעורר התקף  אסטמה . היצרות דרכי הנשימה גורמת לתסמינים כגון: צפצופים, קוצר נשימה, לחץ בחזה ושיעול. אסתמה וויטמין C טיפול יעיל במחלת ה אסתמה  הוא זמין, בטוחה ונוח עם ויטמין C. אל יש מהבין את הצרכים והמינון, כלומר שהדרישה היחידה היא לקחת מספיק ויטמין C על מנת שהטי