דילוג לתוכן הראשי

סינוסיטיס

סינוסיטיס סוגים שונים

על פי הגדרת סינוסיטיס כרונית נמשכת לרוב יותר משלושה חודשים, ועשויה להיגרם ע"י מחלות רבות ושונות שיוצרות דלקת כרונית בסינוסים כסימפטום שכיח.

סימפטומים של סינוסיטיס כרונית

סימפטומים של סינוסיטיס כרוני עשויים לכלול: גודש באף, כאביפ פנים בעיקר ראיזורי הסינוסים, כאבי ראש, שיעול לילי, עלייה בתסמינים של אסתמה, תחושה כללית רעה, הפרשות ירוקות או צהובות, תחושה של 'מלאות' פנים או 'אטימות' שעלול להחמיר כאשר מתכופפים, סחרחורות, כאב שיניים, ו / או ריח רע מהפה - הליטוזיס.

בתופעות הנ"ל עשויות להיות סיבות מרובות אחרות, שיש לבדוק. לעתים קרובות סינוסיטיס כרוני עשויה להביא לאובדן חוש ריח - טטרנות, חוש הריח מופחת. במספר מצומצם של מקרים, סינוסיטיס אקוטית או כרונית קשורות לזיהומי שיניים לעיתים.

סימפטומים של סינוסיטיס אקוטית חריפה

סינוסיטיס קוטית או חריפה לרוב נוצרת ע"י זיהום בדרכי הנשימה עליונה, בדרך כלל ממקור נגיפי - וירלי, הנגרמים בעיקר ע"י וירוסים ממשפחת רינו (rhinoviruses), ונגיפי השפעת, אחרים שנגרמו ע"י אדנו-וירוסים, וירוסי parainfluenza אדם, וירוס syncytial וכו'...

כשהזיהום הינו ממקור חיידקי - בקטריאלי. סינוסיטיס ויראלי בדרך כלל נמשך 7 עד 10 ימים, ואילו סינוסיטיס חיידקי הוא עקשן יותר. כ- 0.5% עד 2% מתוצאות סינוסיטיס נגיפיות בסינוסיטיס חיידקים שלאחר מכן. הם מובילים לזיהום חיידקים משניים.

סימנים לסינוסיטיס

הסימנים העיקריים לסינוסיטיס הם: כאבי ראש, כאב או לחץ פנים מסוג משעמם, קבוע, או כואב על הסינוסים המושפעים נפוץ בשני שלבים אקוטיים וכרוניים של סינוסיטיס.
הכאב הזה הוא מקומי בדרך כלל לסינוס המעורב ועלול להחמיר כאשר האדם המושפע מתכופף או במצב שכיבה. כאב בדרך כלל מתחיל בצד אחד של הראש ומתקדם לשני הצדדים.
סינוסיטיס חריף וסינוסיטיס כרוני עלולים להיות מלווים בנזלות סמיכות לרוב בצבע ירוק ועשויים להכיל מוגלה (מוגלתיים) ו / או דם.
לעתים קרובות כאב ראש או כאב שיניים מקומיים נוכח הלחץ על עצבי השיניים, והנ"ל תסמינים המבדילים את כאב ראש הקשורים לסינוס מסוגים אחרים של כאבי ראש, כגון: כאבי ראש מתח ומיגרנה.
דרך נוספת להבחין בין כאב שיניים וסינוסיטיס היא שהכאב בסינוסיטיס בדרך כלל הוא מחמיר ע"י הטיית הראש קדימה ועם תמרוני הראש עקב הנוזלים.

דלקות בסינוסים עשויות לגרום לבעיות באוזן התיכונה עקב הגודש של מעברי האף. הדבר עשוי לבוא לידי ביטוי בסחרחורות, "לחץ בראש או ראש כבד", ותחושות רוטטות בראש. טפטוף פוסט-האף הוא גם סימפטום של rhinosinusitis הכרוני.

ריח רע מהפה (ריח רע מפה) לעתים קרובות האמור להיות סימפטום של rhinosinusitis הכרוני, לעומת זאת טכניקות ניתוח נשימת זהב סטנדרטי. באופן תיאורטי, יש כמה מנגנונים אפשריים של שני ריח רע מהפה האובייקטיבי וסובייקטיבי שעשוי להיות מעורבים.

אסטמה סינוסיטיס

מחלות דרכי הנשימה: אסטמה (אסתמה) וסינוסיטיס (דלקת מערות האף הגתות), הן מחלות שוונות ושכיחות. אסטמה או גנחת הסימפונות היא מחלת ריאות ...

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

אסטמה אסתמה קובי עזרא

אסטמה  ויש האומרים  אסתמה  היא מחלה כרונית דלקתית של מערכת הנשימה התחתונה.  אסטמה  הינה דלקת כרונית של הסמפונות (צינורות דרכי הנשימה) ומערכת הנשימה. מחלת האסטמה מוכרת לרפואה כ- 2000 שנה, המחלה תוארה לראשונה בכתביו של היפוקרטס - אבי הרפואה.  בהתקף אסטמה ( קוצר נשימה ) מלבד הקושי לנשום, הרירית הדלקתית אשר בסמפונות ובדרכי הנשימה מגיבה באופן קיצוני לגירויים שנמצאים מחוץ לגוף, (אלרגנים, זיהומים, שינויי טמפרטורה ועוד גורמים נוספים). המצב הנ"ל גורם לתגובת היתר של הרירית, עלול להימשך תקופות בלתי מוגדרות, ממספר שעות ועד ימים. ההתקף עשוי לחזור ולהתרחש, וגורם לכך שכל גירוי חיצוני מלווה בהתכווצות הסמפונות וקושי בנשימה.  חילוף הגזים או קליטת החמצן אם תירצו, מתבצעת בכלי הדם הקטנים ביותר (קפילרים). בנקודה זו מוחלפים הגזים - החמצן ניקשר אל מולקולת הברזל המצויה בכדורית הדם האדומה, והיא מצידה משחרר את תוצר הפסולת שהותירו התאים - דו-תחמוצת הפחמן (co2). ישנם מספר גורמים עיקריים לקושי בנשימה • התכווצות שרירי הסמפונות  • נפיחות בסמפונות  • ריר סמיך בסמפונות ישנה גם דלקת של הסמפונות שגורמת לשינויים בדרכ

אלרגיות, אסטמה, סינוסיטיס, נזלת, קובי עזרא

להלן מאמר על אלרגיה, החל מאסטמה, סינוסיטיס, נזלת ואלרגיות שונות עם קובי עזרא.  כשמערכת החיסון שלך מגיבה למשהו שלא מפריע לאנשים אחרים, אתה חווה תגובה אלרגית. מספר מהאשמים הגדולים בגרימת תגובות אלרגיות הם: 1. קרדית אבק הבית,   2. קשקשים לחיות מחמד,   3. נבגי עובש,   4. עקיצת חרקים,   5. מזון, תרופות, ועוד...    אלרגיות עלולות לגרום למספר תסמינים  כגון: מתעטש, נזלת, גירוד, פריחות, נפיחות, אסטמה, בדרך כלל רופאים מטפלים באלרגיות במגוון גישות הכוללות לעתים קרובות בתרופות סטרואידיות ואנטי-היסטמיניות. עם זאת, ישנם תכשירים טבעיים וביתיים ל אלרגיה .   התרופה הטבעית הטובה ביותר לאלרגיות התרופה הטבעית הטובה ביותר לאלרגיות היא, במידת האפשר, הימנעות מהגורם האלרגי במידה והדבר אפשרי. גם רופאים וגם מרפאים טבעיים יציעו לכם להגביל או להימנע מאלרגנים, וזה מה שגורם לתגובה האלרגית שלכם.   עליך להימנע מחשיפה לאלרגנים שלך. לדוגמה, אם הייתה לך תגובה אלרגית לתרופת סולפה, הודע לרופא שלך על האלרגיה שלך. סביר להניח שהם ירשמו אנטיביוטיקה חלופית אם אי פעם תזדקק לה. 10:46 פועל עכשיו לצפייה בהמשך עם זאת, קשה להימנע מא

אסתמה ורכיבי תזונה

אסתמה ורכיבי תזונה אסתמה ורכיבי תזונה , ישנם חומרי תזונה שונים אשר מסייעים לנו לטפל ולאזן את התקפי האסתמה. זה בדיוק כמו שיש אנשים הסובלים ה אסתמה  חמורה ריכוזים נמוכים בדם של ויטמין C – אסקורבט (ascorbate), במיוחד גברים וילדים. ויטמין C הינו אחד הויטמינים נוגדי החמצון העיקריים שמצוי ברמות גבוהות בנוזל החוץ התאי של רירית הריאה וצריכת ויטמין C נמוכה נמצאים קשורה לבעיות בתפקוד ריאתי. אסתמה  הינה מחלה כרונית המערבת את מערכת הנשימה התחתונה, דרכי הנשימה מדי פעם מתכווצות, עקב התגובה הדלקתית, כך שקנה הנשימה מכווץ ומלא בריר (כמויות עודפות של ליחה), לעתים קרובות בתגובה לאחד או יותר מגורמים. גורמים עשויים להצית התקף אסתמה הם, כגון: חשיפה לממריץ סביבתי ואלרגנים. אוויר קר, אוויר חם ולח, פעילות גופנית או מאמץ אחר, מתח נפשי עלול לעורר התקף  אסטמה . היצרות דרכי הנשימה גורמת לתסמינים כגון: צפצופים, קוצר נשימה, לחץ בחזה ושיעול. אסתמה וויטמין C טיפול יעיל במחלת ה אסתמה  הוא זמין, בטוחה ונוח עם ויטמין C. אל יש מהבין את הצרכים והמינון, כלומר שהדרישה היחידה היא לקחת מספיק ויטמין C על מנת שהטי