יום שישי, 23 בינואר 2015

סינוסיטיס

סינוסיטיס סוגים שונים

על פי הגדרת סינוסיטיס כרונית נמשכת לרוב יותר משלושה חודשים, ועשויה להיגרם ע"י מחלות רבות ושונות שיוצרות דלקת כרונית בסינוסים כסימפטום שכיח.

סימפטומים של סינוסיטיס כרונית

סימפטומים של סינוסיטיס כרוני עשויים לכלול: גודש באף, כאביפ פנים בעיקר ראיזורי הסינוסים, כאבי ראש, שיעול לילי, עלייה בתסמינים של אסתמה, תחושה כללית רעה, הפרשות ירוקות או צהובות, תחושה של 'מלאות' פנים או 'אטימות' שעלול להחמיר כאשר מתכופפים, סחרחורות, כאב שיניים, ו / או ריח רע מהפה - הליטוזיס.

בתופעות הנ"ל עשויות להיות סיבות מרובות אחרות, שיש לבדוק. לעתים קרובות סינוסיטיס כרוני עשויה להביא לאובדן חוש ריח - טטרנות, חוש הריח מופחת. במספר מצומצם של מקרים, סינוסיטיס אקוטית או כרונית קשורות לזיהומי שיניים לעיתים.

סימפטומים של סינוסיטיס אקוטית חריפה

סינוסיטיס קוטית או חריפה לרוב נוצרת ע"י זיהום בדרכי הנשימה עליונה, בדרך כלל ממקור נגיפי - וירלי, הנגרמים בעיקר ע"י וירוסים ממשפחת רינו (rhinoviruses), ונגיפי השפעת, אחרים שנגרמו ע"י אדנו-וירוסים, וירוסי parainfluenza אדם, וירוס syncytial וכו'...

כשהזיהום הינו ממקור חיידקי - בקטריאלי. סינוסיטיס ויראלי בדרך כלל נמשך 7 עד 10 ימים, ואילו סינוסיטיס חיידקי הוא עקשן יותר. כ- 0.5% עד 2% מתוצאות סינוסיטיס נגיפיות בסינוסיטיס חיידקים שלאחר מכן. הם מובילים לזיהום חיידקים משניים.

סימנים לסינוסיטיס

הסימנים העיקריים לסינוסיטיס הם: כאבי ראש, כאב או לחץ פנים מסוג משעמם, קבוע, או כואב על הסינוסים המושפעים נפוץ בשני שלבים אקוטיים וכרוניים של סינוסיטיס.
הכאב הזה הוא מקומי בדרך כלל לסינוס המעורב ועלול להחמיר כאשר האדם המושפע מתכופף או במצב שכיבה. כאב בדרך כלל מתחיל בצד אחד של הראש ומתקדם לשני הצדדים.
סינוסיטיס חריף וסינוסיטיס כרוני עלולים להיות מלווים בנזלות סמיכות לרוב בצבע ירוק ועשויים להכיל מוגלה (מוגלתיים) ו / או דם.
לעתים קרובות כאב ראש או כאב שיניים מקומיים נוכח הלחץ על עצבי השיניים, והנ"ל תסמינים המבדילים את כאב ראש הקשורים לסינוס מסוגים אחרים של כאבי ראש, כגון: כאבי ראש מתח ומיגרנה.
דרך נוספת להבחין בין כאב שיניים וסינוסיטיס היא שהכאב בסינוסיטיס בדרך כלל הוא מחמיר ע"י הטיית הראש קדימה ועם תמרוני הראש עקב הנוזלים.

דלקות בסינוסים עשויות לגרום לבעיות באוזן התיכונה עקב הגודש של מעברי האף. הדבר עשוי לבוא לידי ביטוי בסחרחורות, "לחץ בראש או ראש כבד", ותחושות רוטטות בראש. טפטוף פוסט-האף הוא גם סימפטום של rhinosinusitis הכרוני.

ריח רע מהפה (ריח רע מפה) לעתים קרובות האמור להיות סימפטום של rhinosinusitis הכרוני, לעומת זאת טכניקות ניתוח נשימת זהב סטנדרטי. באופן תיאורטי, יש כמה מנגנונים אפשריים של שני ריח רע מהפה האובייקטיבי וסובייקטיבי שעשוי להיות מעורבים.

אסטמה סינוסיטיס

מחלות דרכי הנשימה: אסטמה (אסתמה) וסינוסיטיס (דלקת מערות האף הגתות), הן מחלות שוונות ושכיחות. אסטמה או גנחת הסימפונות היא מחלת ריאות ...

אין תגובות:

פרסום תגובה

תוכלו לשלוח לנו הכל אודות מחלת האסטמה, החל מתופעות לוואי אישיות של תרופות ועד למאמרים אודות המחלה... (למייל: kobisport@gmail.com)