דילוג לתוכן הראשי

קפה לטיפול באסתמה

קפה לחולי אסתמה - מחקר חדש !

קפה לחולי אסטמה  

לאנשים השותים קפה באופן יומי וקבוע יש כשליש פחות סימפטומים של אסטמה מאשר לאנשים אשר אינם שותים קפה כלל. כך קובע מחקר קליני אשר נערך באוניברסיטת הווארד אשר בארה"ב. המחקר נערך על יותר מ20,000 אנשים, במשך מספר שנים. למרות שלשתיית קפה באופן קבוע, קיימות מספר הסתייגויות בעולם הרפואה. המחקרים הקליניים המרובים אשר מתבצעים על קפה ומחלות של מערכת הנשימה, כגון: אסטמה, מוכיחים אחרת. מהמחקרים נמצא כי, שתיית קפה לחולי אסטמה אשר חווים התקף אסתמה, יעזור להם לנשום ביתר קלות. ישנם לא מעט רופאים בעולם, אשר ממליצים על שתיית קפה כעזרה ראשונה דחופה לחולי אסתמה אשר נמצאים בהתקף אקוטי.
מחקר נוסף על אסתמה וקפה, אשר נערך בסקולנד, הוכיח כי שתיית 2 כוסות קפה ביום, יעילות לפתיחת דרכי הנשימה ויעילה במקרים בהם האדם לוקה בהתקף אסטמה והמשאף (התרופה) אינה נמצאת בהישג יד.
אחת התרופות השכיחות והנפוצות ביותר לחולי אסטמה היא: תמיסת תיאופילין (theophylline).
תרופה זו מסייעת להרחיב את הסימפונות אשר לרוב דלוקות וחוסמות באופן חלקי בחולי אסתמה. תרופה זו נמצאת בשימוש מעל ל60 שנים אך היא אינה יעילה לטיפול לטווח ארוך אלא רק מסייעת בהתקפי אסתמה אקוטיים.
במחקרים שנערכו נמצא כי קיים קשר במבנה הכימי בין תרופת תיאופילין לקפאין ולכן, שתיית קפה במהלך התקף אסמטי יעיל באותה מידה כמעט כמו נטילת תרופת תיאופילין.
במחקר גדול אשר נערך במשך מספר שנים באיטליה, נמצא כי חולי אסתמה אשר שותים קפה באופן קבוע ויומיומי (כ-2 כוסות קפה ביום), אינם סובלים מהסימפטומים של אסתמה כמו חולי אסתמה אשר אינם שותים קפה. נמצא כי הירידה בסימפטומים של חולים השותים קפה הייתה כ-28% לעומת אלו הנמנעים מקפאין.

עזרה ראשונה לחולי אסתמה

מחלת אסתמה מחולקת למספר דרגות קושי:
אסתמה קלה- התקפים נדירים-75% מחולי אסתמה.
אסתמה בינונית-התקפים תכופים- כ-20% מחולי אסתמה.
אסתמה קבועה וקשה מופיעה בכ-5% מחולי אסתמה.
לכן העזרה הראשונה צריכה להיות בהתאם. כמו כן, גיל החולה ומצבו הבריאותי באופן כללי, גם כן חשוב מאוד במתן הטיפול הראשוני. באופן כללי, לכל חולי האסתמה יש תרופות בבית, בתיק או בהישג יד. קימיים כמובן, מקרים בהם התרופה אינה בהישג יד או שהאדם חש התקף קוצר נשימה ואין הוא חולה אסתמה. במקרים אלו, ניתן להגיש עזרה ראשונה הכוללת:
מתן חמצן (במידה ויש).
שתיית קפה שחור.
הורדת בגדים לוחצים (כגון: חזייה).
הושבה או השכבה עם חזה מוגבה.
יש לזכור כי הטיפול אשר יפתור את ההתקף לרוב יהיה תרופתי וכל עוד אין לנו סמכות או הכשרה מיוחדת לתחום, אין לנו את הסמכות לתת לחולה תרופה כלשהי, גם אם אנו בטוחים שהיא תעזור לו !
כאן המקום לציין כי מחלת האסתמה עלולה להיות קטלנית ומסוכנת לחולים בה במידה ולא יקבלו את הטיפול באופן מהיר, לכן יש לקרוא לאמבולנס או לגשת במהרה לחדר מיון, על מנת לקבל זריקות סטרואידים.
ממחקרים נמצא כי נטילת כדור אחד של מגנזיום בכל יום משפר את פעילות דרכי הנשימה ועוזר במניעת התקפי אסתמה.
תרופות סבתא ידועות להתקפי אסתמה כוללות: שתייה של תה ג'ינג'ר עם דבש ושאיפת אדים עם שמן שומר, כמובן שמומלץ ייעוץ עם הרופא המטפל לפני שימוש בתרופות סבתא.
קורס עזרה ראשונה כבר אמרנו ?! אסתמה היא אחת המחלות שמועברות במהלך קורסי עזרה ראשונה, שם נלמד כיצד לזהות, מה הסכנות וכיצד להעניק את הטיפול הטוב ביותר עד להגעת האמבולנס למקום האירוע.
זיהוי מהיר, אבחנה וטיפול יעיל – מצילים חיים !!
הירשמו עוד היום לקורס עזרה ראשונה הקרוב למקום מגוריכם ! Premergency ויפה שעה אחת קודם !!


מאתר:articlesשובל שלומוביץ' הינו מנכ"ל חברת Premergency, החברה מעניקה שירותי רפואה כלליים ורפואה דחופה בפרט, לחברה סניף מרכזי במושב מגשימים, סניף צפון בעפולה וסניף דרום בבאר שבע. השירותים ניתנים למוסדות ופרטיים, בארץ ובחו"ל. בקרו באתר החברה כבר עכשיו...Premergency ויפה שעה אחת קודם !

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

אסטמה אסתמה קובי עזרא

אסטמה  ויש האומרים  אסתמה  היא מחלה כרונית דלקתית של מערכת הנשימה התחתונה.  אסטמה  הינה דלקת כרונית של הסמפונות (צינורות דרכי הנשימה) ומערכת הנשימה. מחלת האסטמה מוכרת לרפואה כ- 2000 שנה, המחלה תוארה לראשונה בכתביו של היפוקרטס - אבי הרפואה.  בהתקף אסטמה ( קוצר נשימה ) מלבד הקושי לנשום, הרירית הדלקתית אשר בסמפונות ובדרכי הנשימה מגיבה באופן קיצוני לגירויים שנמצאים מחוץ לגוף, (אלרגנים, זיהומים, שינויי טמפרטורה ועוד גורמים נוספים). המצב הנ"ל גורם לתגובת היתר של הרירית, עלול להימשך תקופות בלתי מוגדרות, ממספר שעות ועד ימים. ההתקף עשוי לחזור ולהתרחש, וגורם לכך שכל גירוי חיצוני מלווה בהתכווצות הסמפונות וקושי בנשימה.  חילוף הגזים או קליטת החמצן אם תירצו, מתבצעת בכלי הדם הקטנים ביותר (קפילרים). בנקודה זו מוחלפים הגזים - החמצן ניקשר אל מולקולת הברזל המצויה בכדורית הדם האדומה, והיא מצידה משחרר את תוצר הפסולת שהותירו התאים - דו-תחמוצת הפחמן (co2). ישנם מספר גורמים עיקריים לקושי בנשימה • התכווצות שרירי הסמפונות  • נפיחות בסמפונות  • ריר סמיך בסמפונות ישנה גם דלקת של הסמפונות שגורמת לשינויים בדרכ

אלרגיות, אסטמה, סינוסיטיס, נזלת, קובי עזרא

להלן מאמר על אלרגיה, החל מאסטמה, סינוסיטיס, נזלת ואלרגיות שונות עם קובי עזרא.  כשמערכת החיסון שלך מגיבה למשהו שלא מפריע לאנשים אחרים, אתה חווה תגובה אלרגית. מספר מהאשמים הגדולים בגרימת תגובות אלרגיות הם: 1. קרדית אבק הבית,   2. קשקשים לחיות מחמד,   3. נבגי עובש,   4. עקיצת חרקים,   5. מזון, תרופות, ועוד...    אלרגיות עלולות לגרום למספר תסמינים  כגון: מתעטש, נזלת, גירוד, פריחות, נפיחות, אסטמה, בדרך כלל רופאים מטפלים באלרגיות במגוון גישות הכוללות לעתים קרובות בתרופות סטרואידיות ואנטי-היסטמיניות. עם זאת, ישנם תכשירים טבעיים וביתיים ל אלרגיה .   התרופה הטבעית הטובה ביותר לאלרגיות התרופה הטבעית הטובה ביותר לאלרגיות היא, במידת האפשר, הימנעות מהגורם האלרגי במידה והדבר אפשרי. גם רופאים וגם מרפאים טבעיים יציעו לכם להגביל או להימנע מאלרגנים, וזה מה שגורם לתגובה האלרגית שלכם.   עליך להימנע מחשיפה לאלרגנים שלך. לדוגמה, אם הייתה לך תגובה אלרגית לתרופת סולפה, הודע לרופא שלך על האלרגיה שלך. סביר להניח שהם ירשמו אנטיביוטיקה חלופית אם אי פעם תזדקק לה. 10:46 פועל עכשיו לצפייה בהמשך עם זאת, קשה להימנע מא

אסתמה ורכיבי תזונה

אסתמה ורכיבי תזונה אסתמה ורכיבי תזונה , ישנם חומרי תזונה שונים אשר מסייעים לנו לטפל ולאזן את התקפי האסתמה. זה בדיוק כמו שיש אנשים הסובלים ה אסתמה  חמורה ריכוזים נמוכים בדם של ויטמין C – אסקורבט (ascorbate), במיוחד גברים וילדים. ויטמין C הינו אחד הויטמינים נוגדי החמצון העיקריים שמצוי ברמות גבוהות בנוזל החוץ התאי של רירית הריאה וצריכת ויטמין C נמוכה נמצאים קשורה לבעיות בתפקוד ריאתי. אסתמה  הינה מחלה כרונית המערבת את מערכת הנשימה התחתונה, דרכי הנשימה מדי פעם מתכווצות, עקב התגובה הדלקתית, כך שקנה הנשימה מכווץ ומלא בריר (כמויות עודפות של ליחה), לעתים קרובות בתגובה לאחד או יותר מגורמים. גורמים עשויים להצית התקף אסתמה הם, כגון: חשיפה לממריץ סביבתי ואלרגנים. אוויר קר, אוויר חם ולח, פעילות גופנית או מאמץ אחר, מתח נפשי עלול לעורר התקף  אסטמה . היצרות דרכי הנשימה גורמת לתסמינים כגון: צפצופים, קוצר נשימה, לחץ בחזה ושיעול. אסתמה וויטמין C טיפול יעיל במחלת ה אסתמה  הוא זמין, בטוחה ונוח עם ויטמין C. אל יש מהבין את הצרכים והמינון, כלומר שהדרישה היחידה היא לקחת מספיק ויטמין C על מנת שהטי