דילוג לתוכן הראשי

אלרגיה טיפול טבעי

גורמי סיכון לאלרגיה

גורמי סיכון לאלרגיה יכולים להיות ממוקם בשתי קטגוריות כלליות, כלומר מארח וגורמים סביבתיים. גורם מארח כולל תורשה, מין, גזע, וגיל.
עם זאת, היו עליות האחרונות בשכיחות של הפרעות אלרגיות שלא יכול להיות מוסברת על ידי גורמים גנטיים לבד. ארבעה מועמדים סביבתיים עיקריים הם שינויים בחשיפה למחלות זיהומיות בילדות מוקדמת, זיהום סביבתי, רמות האלרגן, ושינויים תזונתיים.
להלן וידאו אודות אלרגיה טיפול טבעי


אלרגיה למזון

מגוון רחב של מזונות יכול לגרום לתגובות אלרגיות, אך 90% מתגובות אלרגיות למזון נגרמים ע"י מזונות כמו חלב פרה, סויה, ביצים, חיטה, בוטנים, אגוזים, דגים. אלרגיות למזון אחרים, המשפיע על פחות אדם 1 מכל 10,000 אנשים באוכלוסייה, יכולה להיחשב כ"נדיר".

האלרגיה למזון הנפוצה ביותר באוכלוסיית ארה"ב היא רגישות לסרטנים. למרות שהאלרגיה לבוטנים ידועות לשמצה בחומרתם, אלרגיה לבוטנים אינן אלרגיה למזון הנפוצה ביותר במבוגרים או ילדים. תגובות קשות או מסכנות חיים יכולות להיות מופעלות ע"י אלרגנים אחרים, והם נפוצים יותר בשילוב עם אסתמה.


אלרגיות לחלבון החלב נפוצות ביותר בילדים. כ-60% מתגובות אימונוגלובולין E. ישנם אנשים שגופם אינו מסוגל לסבול חלב שמקורו במעז או מכבשים, כמו גם מפרות, ורבים גם לא מסוגלים לסבול מוצרי חלב כגון גבינה. בערך 10% מילדים עם אלרגיה לחלב תיהיה תגובה. בשר בקר מכיל כמות קטנה של חלבון שנמצאה בחלב פרה.  אי סבילות ללקטוז, תגובה נפוצה לחלב, היא לא סוג של אלרגיה בכל, אלא בשל היעדר אנזים במערכת העיכול.


תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

אסטמה אסתמה קובי עזרא

אסטמה  ויש האומרים  אסתמה  היא מחלה כרונית דלקתית של מערכת הנשימה התחתונה.  אסטמה  הינה דלקת כרונית של הסמפונות (צינורות דרכי הנשימה) ומערכת הנשימה. מחלת האסטמה מוכרת לרפואה כ- 2000 שנה, המחלה תוארה לראשונה בכתביו של היפוקרטס - אבי הרפואה.  בהתקף אסטמה ( קוצר נשימה ) מלבד הקושי לנשום, הרירית הדלקתית אשר בסמפונות ובדרכי הנשימה מגיבה באופן קיצוני לגירויים שנמצאים מחוץ לגוף, (אלרגנים, זיהומים, שינויי טמפרטורה ועוד גורמים נוספים). המצב הנ"ל גורם לתגובת היתר של הרירית, עלול להימשך תקופות בלתי מוגדרות, ממספר שעות ועד ימים. ההתקף עשוי לחזור ולהתרחש, וגורם לכך שכל גירוי חיצוני מלווה בהתכווצות הסמפונות וקושי בנשימה.  חילוף הגזים או קליטת החמצן אם תירצו, מתבצעת בכלי הדם הקטנים ביותר (קפילרים). בנקודה זו מוחלפים הגזים - החמצן ניקשר אל מולקולת הברזל המצויה בכדורית הדם האדומה, והיא מצידה משחרר את תוצר הפסולת שהותירו התאים - דו-תחמוצת הפחמן (co2). ישנם מספר גורמים עיקריים לקושי בנשימה • התכווצות שרירי הסמפונות  • נפיחות בסמפונות  • ריר סמיך בסמפונות ישנה גם דלקת של הסמפונות שגורמת לשינויים בדרכ

אלרגיות, אסטמה, סינוסיטיס, נזלת, קובי עזרא

להלן מאמר על אלרגיה, החל מאסטמה, סינוסיטיס, נזלת ואלרגיות שונות עם קובי עזרא.  כשמערכת החיסון שלך מגיבה למשהו שלא מפריע לאנשים אחרים, אתה חווה תגובה אלרגית. מספר מהאשמים הגדולים בגרימת תגובות אלרגיות הם: 1. קרדית אבק הבית,   2. קשקשים לחיות מחמד,   3. נבגי עובש,   4. עקיצת חרקים,   5. מזון, תרופות, ועוד...    אלרגיות עלולות לגרום למספר תסמינים  כגון: מתעטש, נזלת, גירוד, פריחות, נפיחות, אסטמה, בדרך כלל רופאים מטפלים באלרגיות במגוון גישות הכוללות לעתים קרובות בתרופות סטרואידיות ואנטי-היסטמיניות. עם זאת, ישנם תכשירים טבעיים וביתיים ל אלרגיה .   התרופה הטבעית הטובה ביותר לאלרגיות התרופה הטבעית הטובה ביותר לאלרגיות היא, במידת האפשר, הימנעות מהגורם האלרגי במידה והדבר אפשרי. גם רופאים וגם מרפאים טבעיים יציעו לכם להגביל או להימנע מאלרגנים, וזה מה שגורם לתגובה האלרגית שלכם.   עליך להימנע מחשיפה לאלרגנים שלך. לדוגמה, אם הייתה לך תגובה אלרגית לתרופת סולפה, הודע לרופא שלך על האלרגיה שלך. סביר להניח שהם ירשמו אנטיביוטיקה חלופית אם אי פעם תזדקק לה. 10:46 פועל עכשיו לצפייה בהמשך עם זאת, קשה להימנע מא

אסתמה ורכיבי תזונה

אסתמה ורכיבי תזונה אסתמה ורכיבי תזונה , ישנם חומרי תזונה שונים אשר מסייעים לנו לטפל ולאזן את התקפי האסתמה. זה בדיוק כמו שיש אנשים הסובלים ה אסתמה  חמורה ריכוזים נמוכים בדם של ויטמין C – אסקורבט (ascorbate), במיוחד גברים וילדים. ויטמין C הינו אחד הויטמינים נוגדי החמצון העיקריים שמצוי ברמות גבוהות בנוזל החוץ התאי של רירית הריאה וצריכת ויטמין C נמוכה נמצאים קשורה לבעיות בתפקוד ריאתי. אסתמה  הינה מחלה כרונית המערבת את מערכת הנשימה התחתונה, דרכי הנשימה מדי פעם מתכווצות, עקב התגובה הדלקתית, כך שקנה הנשימה מכווץ ומלא בריר (כמויות עודפות של ליחה), לעתים קרובות בתגובה לאחד או יותר מגורמים. גורמים עשויים להצית התקף אסתמה הם, כגון: חשיפה לממריץ סביבתי ואלרגנים. אוויר קר, אוויר חם ולח, פעילות גופנית או מאמץ אחר, מתח נפשי עלול לעורר התקף  אסטמה . היצרות דרכי הנשימה גורמת לתסמינים כגון: צפצופים, קוצר נשימה, לחץ בחזה ושיעול. אסתמה וויטמין C טיפול יעיל במחלת ה אסתמה  הוא זמין, בטוחה ונוח עם ויטמין C. אל יש מהבין את הצרכים והמינון, כלומר שהדרישה היחידה היא לקחת מספיק ויטמין C על מנת שהטי