דילוג לתוכן הראשי

אסטמה והתרופה סינגולייר

אסטמה והתרופה סינגולייר

התרופה סינגולייר ® קיימת בשלוש צורות: טבליות, טבליות לעיסה וכדורים לבליעה. הסינגולייר מסמס בעיקר לטיפול במחלת האסטמה.

הרכב הסינגולייר / מכיל: מרכיב פעיל כל טבליה 10 מ"ג סרט מצופה מכילה 10.4 מ"ג נתרן montelukast, שהוא שווה הערך ל- 10 מ"ג כל טבליה מכילה 5 מ"ג לעיסה 5.2 נתרן montelukast מ"ג, שהוא שווה הערך לטוחנת 5 מ"ג.  כל טבליה לעיסה 4 מ"ג וכל שקית של 4 גרגרים אוראליים מ"ג מכילה 4.16 מ"ג נתרן montelukast, שהוא שווה הערך הטוחנת עד 4 מ"ג חומצה החופשית.
סינגולייר (Montelukast) הוא אנטגוניסט לרצפטור leukotriene לאוקוטריאנים הם משפחה של מתווכים דלקתיים (eicosanoid) מיוצרים בלויקוציטים ע"י החמצון של חומצה הארכידונית (חומצת שומן המצוייה במזון). מנגנון הפעולה, סינגולייר הוא אנטגוניסט סלקטיבי דרך הפה פעיל leukotriene קולט שדווקא מעכב את ציסטנילים. 
פרמקולוגיה קלינית את לאוקוטריאנים ציסטנילים (LTC4, LTD4, LTE4), הם eicosanoids הדלקתי שוחרר משונה תאים, כולל תאים ואאוזינופילים תורן. מתווכים פרו אסתמה חשובים אלה להיקשר לציסטנילים הקולטן נמצא בדרכי הנשימה האדם (כולל תאים בדרכי נשימה שריר חלק ומקרופגים נשימה) ועל תאים פרו דלקתיים אחרים (כולל אאוזינופילים ותאי גזע מיאלואידית מסוימים). ישנה קורלציה עם הפתופיזיולוגיה של אסתמה ונזלת אלרגית. באסטמה, תופעות leukotriene בתיווך כוללות מספר הפעולות בדרכי הנשימה, כולל bronchoconstriction, הפרשת ריר, חדירות כלי דם, וגיוס eosinophil. בנזלת אלרגית, CysLTs משתחררים מרירית האף לאחר החשיפה לאלרגן בשניהם בשלב מאוחר ומוקדם תגובות וקשורות עם סימפטומים של נזלת אלרגית.
סינגולייר=Montelukast הוא תרכובת חזקה, בעל פה פעיל עם תכונות אנטי דלקתיות אשר משפרת באופן משמעות פרמטרים של דלקת אסתמטיים. בהתבסס על bioassays יוכימיים ותרופתיים, הוא נקשר עם זיקה גבוהה וסלקטיביות לרצפטור CysLT1 (בהעדפה לדרך נשימה חשובה פרמקולוגית אחרת קולטנים כגון prostanoid, כולינרגית, או קולט β-adrenergic). Montelukast מעכב potently פעולות הפיזיולוגיות של LTC4, LTD4, וLTE4 בקולט CysLT1 ללא כל פעילות אגוניסט.
בחולי אסתמה, montelukast גורם לעיכוב חזק של קולטני הנשימה ציסטנילים leukotriene, כפי הפגין היכולת לעכב bronchoconstriction בשל LTD4 בשאיפה. מינונים נמוכים כמו 5 מ"ג, לגרום חסימה משמעותית של bronchoconstriction-Induced LTD4. Montelukast גורם להרחבת סימפונות תוך שעתיים. 

התוצאות הקליניות הבאות נצפו:

תסמיני אסתמה ותוצאות הקשורות לאסטמה סינגולייר, 10 מ"ג פעם ביום בשעות הערב, מדידות השתפרו באופן משמעותי במטופלים דיווחו שהסימפטומים בשעות היום והתעוררויות ליליות בכל מחקר ובניתוח המשולב, בהשוואה לפלצבו. בחולים עם יקיצות ליליות של לפחות 2 לילות בשבוע, הפחית סינגולייר את היקיצות הליליות ב -34% מנקודת ההתחלה, באופן משמעותי יותר מאשר ההפחתה של 14% לפלצבו קבוצה (ניתוח משולב).

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

אסטמה אסתמה קובי עזרא

אסטמה  ויש האומרים  אסתמה  היא מחלה כרונית דלקתית של מערכת הנשימה התחתונה.  אסטמה  הינה דלקת כרונית של הסמפונות (צינורות דרכי הנשימה) ומערכת הנשימה. מחלת האסטמה מוכרת לרפואה כ- 2000 שנה, המחלה תוארה לראשונה בכתביו של היפוקרטס - אבי הרפואה.  בהתקף אסטמה ( קוצר נשימה ) מלבד הקושי לנשום, הרירית הדלקתית אשר בסמפונות ובדרכי הנשימה מגיבה באופן קיצוני לגירויים שנמצאים מחוץ לגוף, (אלרגנים, זיהומים, שינויי טמפרטורה ועוד גורמים נוספים). המצב הנ"ל גורם לתגובת היתר של הרירית, עלול להימשך תקופות בלתי מוגדרות, ממספר שעות ועד ימים. ההתקף עשוי לחזור ולהתרחש, וגורם לכך שכל גירוי חיצוני מלווה בהתכווצות הסמפונות וקושי בנשימה.  חילוף הגזים או קליטת החמצן אם תירצו, מתבצעת בכלי הדם הקטנים ביותר (קפילרים). בנקודה זו מוחלפים הגזים - החמצן ניקשר אל מולקולת הברזל המצויה בכדורית הדם האדומה, והיא מצידה משחרר את תוצר הפסולת שהותירו התאים - דו-תחמוצת הפחמן (co2). ישנם מספר גורמים עיקריים לקושי בנשימה • התכווצות שרירי הסמפונות  • נפיחות בסמפונות  • ריר סמיך בסמפונות ישנה גם דלקת של הסמפונות שגורמת לשינויים בדרכ

אלרגיות, אסטמה, סינוסיטיס, נזלת, קובי עזרא

להלן מאמר על אלרגיה, החל מאסטמה, סינוסיטיס, נזלת ואלרגיות שונות עם קובי עזרא.  כשמערכת החיסון שלך מגיבה למשהו שלא מפריע לאנשים אחרים, אתה חווה תגובה אלרגית. מספר מהאשמים הגדולים בגרימת תגובות אלרגיות הם: 1. קרדית אבק הבית,   2. קשקשים לחיות מחמד,   3. נבגי עובש,   4. עקיצת חרקים,   5. מזון, תרופות, ועוד...    אלרגיות עלולות לגרום למספר תסמינים  כגון: מתעטש, נזלת, גירוד, פריחות, נפיחות, אסטמה, בדרך כלל רופאים מטפלים באלרגיות במגוון גישות הכוללות לעתים קרובות בתרופות סטרואידיות ואנטי-היסטמיניות. עם זאת, ישנם תכשירים טבעיים וביתיים ל אלרגיה .   התרופה הטבעית הטובה ביותר לאלרגיות התרופה הטבעית הטובה ביותר לאלרגיות היא, במידת האפשר, הימנעות מהגורם האלרגי במידה והדבר אפשרי. גם רופאים וגם מרפאים טבעיים יציעו לכם להגביל או להימנע מאלרגנים, וזה מה שגורם לתגובה האלרגית שלכם.   עליך להימנע מחשיפה לאלרגנים שלך. לדוגמה, אם הייתה לך תגובה אלרגית לתרופת סולפה, הודע לרופא שלך על האלרגיה שלך. סביר להניח שהם ירשמו אנטיביוטיקה חלופית אם אי פעם תזדקק לה. 10:46 פועל עכשיו לצפייה בהמשך עם זאת, קשה להימנע מא

אסתמה, אלרגיה, נזלת קובי עזרא

מהי אלרגיה? ומדוע אנשים מסוימים חיים שנים ארוכות ללא תגובה אלרגית?,  לעומתם האחרים משתעלים, דומעים ונחלשים ממה שנראה כמו כלום!? הסיבה לכל היא, ש אלרגיה  היא תגובה לא צפויה של מערכת החיסון כלפי חומרים מלאכותיים שמוספים לאוכל ולדברים אחרים כבגדים, צעצועים וכו', או אפילו כלפי חומרים טבעיים שלא היו אמורים לגרום לנזק, אך בשל רגישות-יתר של מערכת החיסון הגוף מפתח כנגדם תגובה לא רצויה. על הטיפול -   אסטמה טיפול טבעי   ועוד... על  ה קורטיזול  הוא הורמון ממשפחת הגלוקוקורטיקואידים...  אי אפשר לנבא מראש מי יפתח תסמינים של אלרגיה, ומי לא. זה לא שאפשר להצביע על אדם שחולה לעתים קרובות בשפעת למשל, ולהגיד שהאיש הזה, בגלל היותו חולני, בוודאי יפתח גם  אלרגיות . אין קשר בין בריאות כללית ובין אלרגיה, ואנשים רבים שמעולם לא סבלו מאלרגיה, מפתחים פתאום באמצע החיים אלרגיה למספר דברים שמעולם לא הציקו להם קודם. במקרים מסוימים זה משבש את החיים עד כאב ואי נוחות, למשל במקרה של גבר שבגיל ארבעים מגלה שגופו פיתח אלרגיה לפרוות חתולים, בדיוק שבוע לאחר שהוא הביא במתנה גור חתולים חמוד לילדיו. אז למה ואיך?  הסטטיסיקה מד