דילוג לתוכן הראשי

אסטמה וויטמינים

אסטמה וויטמינים

התוצאות שהוצגו בסקירה זו מצביעות אודות השפעת רכיבי תזונה על מחלת ריאות חסימתית בולטת ביותר לויטמינים נוגדי חמצון, בעיקר הוויטמין C, ובמידה פחותה יותר ויטמין E.

חומרים נוגדי חמצון יכולים לווסת את התפתחותן של מחלות ריאה כרוניות ומשפר תפקוד ריאות.
ויטמינים נוגדי חמצון יכולים גם לשחק תפקיד חשוב באינטראקציות של גנים בעקבות מחלות ריאה מורכבות, כגון: אסתמה בילדות. הנתונים מראים גם כי ייתכן שיש לחומצות השומן אומגה 3 השפעה העשויה להגן מפני פעילות יתר בדרכי הנשימה ושמירת תפקודי ריאות, עם זאת, הנתונים רלוונטיים עדיין דלים ביותר.
למרות שנתונים אפידמיולוגיים מצביעים על כך שצריכת פירות וירקות טריים עשויה להפחית את הסיכון של מחלות נשימה. אין נתונים ברורים אודות חומרים מזינים שעשויים להיות רלוונטיים יותר.
בעוד מחקרים מסוימים העריכו שצריכה יומית של ויטמין C, מחקרים אחרים להשתמש בצריכת פירות כתחליף לצריכת נוגדי חמצון. בהתחשב במתאמים בין התזונה ויטמינים נוגד חמצון, בעיקר ויטמין C, בטא קרוטן, ופלבנואידים, כמו גם מיקרונוטריאנטים אחרים, למרות שישנו הקושי לבודד השפעה מסוימת.
קבוצות אוכלוסייה מסוימות עם רמות גבוהות יותר של סטרס חמצוני, כמו מעשני סיגריות, עשויות להיות סבירה יותר בכדי להפיק תועלת מתוספי תזונה, שכן חלק מהמחקרים הראו כי צריכת נוגדי חמצון עשויה להיות בעלת השפעה גדולה יותר בקבוצה זו.
מחקרים על תפקוד ריאות ו-COPD (מחלה כרונית חסימתית של הריאות) אצל מבוגרים מצביעים על כך שצריכת יומית של ויטמין C ברמות העולה על רמת הצריכה הנוכחית המומלצת (60 מ"ג ליום ובקרב מעשנים 100 מ"ג ליום) עשויה להיות השפעה מגינה במקצת.
נתונים מסויימים תומכים בהשערה כי צריכת פירות טריים בעלי השפעה מיטיבה על הריאות. בקרב ילדים, צריכת פירות טריים, במיוחד פירות העשירים בוויטמין C, הייתה קשורה לשכיחות נמוכה יותר של תסמיני אסתמה ותפקוד ריאה גבוה יותר (תקין יותר). השפעה זו נצפתה על אירוע ברמות נמוכות של צריכת פירות (מנה אחת או שתיים בשבוע לעומת פחות ממנה אחת בשבוע), אשר טוען כי עלייה קטנה בצריכה תזונתית יכולה להיות בעלת השפעה מועילה.
נתונים שנאספו אינם מספקים ראיות לכך שהגדלת צריכת חומצות שומן אומגה 3 מגנה מפני מחלת ריאות.
מחקרים ניסיוניים על חולי אסתמה עולה שעירוי מגנזיום ייתכן שיש לו מקום בטיפול האקוטי של אסטמה, אך לא נראה שישנן יתרונות לטווח ארוך.
תוצאות מחקרים שנערכו בקרב תוספים חשוף שצריכת רמות גבוהות של נוגדי חמצון מצביעות על כך שצריכת היומית של ויטמינים נוגדי חמצון העולה על רמת הצריכה המומלצת עשויה להיות השפעה חיובית על דרכי הנשימה והריאות, הצריכה גבוהה יותר מרמת הצריכה המומלצת צריכים להיות מומלצת לאוכלוסיות שנחשפו למזהמים כרוניים photooxidant אוויר (כמו אוזון), עישון סיגריות, או פעילות גופנית נמרצת.
קשה לקבוע את הכמויות של ויטמינים נוגדי חמצון שאנשים צריכים לצרוך. בפרט, אם כי ויטמין C הודגמה זמינות ביולוגית מקסימלית כאשר ניתן במנה אחת של 200 מ"ג, ניסויים שעליהם התבססו ממצא זה נערכו בתנאים רגילים.
הנחיות מהמכון הלאומי לסרטן בארה"ב ממליצות על צריכת חמש מנות פירות וירקות ביום, המתאימות לצריכת ויטמין C עולה על 200 מ"ג. סקרי תזונה שנערכו באוכלוסייה האמריקנית עולה כי פחות מ- 12 אחוזים מהילדים בארה"ב ובמבוגרים מצליחים להגיע לרמה זאת של הצריכה מומלצת.
מתוך: Epidemiol Rev. 2001;23(2):268-87.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

אסטמה אסתמה קובי עזרא

אסטמה  ויש האומרים  אסתמה  היא מחלה כרונית דלקתית של מערכת הנשימה התחתונה.  אסטמה  הינה דלקת כרונית של הסמפונות (צינורות דרכי הנשימה) ומערכת הנשימה. מחלת האסטמה מוכרת לרפואה כ- 2000 שנה, המחלה תוארה לראשונה בכתביו של היפוקרטס - אבי הרפואה.  בהתקף אסטמה ( קוצר נשימה ) מלבד הקושי לנשום, הרירית הדלקתית אשר בסמפונות ובדרכי הנשימה מגיבה באופן קיצוני לגירויים שנמצאים מחוץ לגוף, (אלרגנים, זיהומים, שינויי טמפרטורה ועוד גורמים נוספים). המצב הנ"ל גורם לתגובת היתר של הרירית, עלול להימשך תקופות בלתי מוגדרות, ממספר שעות ועד ימים. ההתקף עשוי לחזור ולהתרחש, וגורם לכך שכל גירוי חיצוני מלווה בהתכווצות הסמפונות וקושי בנשימה.  חילוף הגזים או קליטת החמצן אם תירצו, מתבצעת בכלי הדם הקטנים ביותר (קפילרים). בנקודה זו מוחלפים הגזים - החמצן ניקשר אל מולקולת הברזל המצויה בכדורית הדם האדומה, והיא מצידה משחרר את תוצר הפסולת שהותירו התאים - דו-תחמוצת הפחמן (co2). ישנם מספר גורמים עיקריים לקושי בנשימה • התכווצות שרירי הסמפונות  • נפיחות בסמפונות  • ריר סמיך בסמפונות ישנה גם דלקת של הסמפונות שגורמת לשינויים בדרכ

אלרגיות, אסטמה, סינוסיטיס, נזלת, קובי עזרא

להלן מאמר על אלרגיה, החל מאסטמה, סינוסיטיס, נזלת ואלרגיות שונות עם קובי עזרא.  כשמערכת החיסון שלך מגיבה למשהו שלא מפריע לאנשים אחרים, אתה חווה תגובה אלרגית. מספר מהאשמים הגדולים בגרימת תגובות אלרגיות הם: 1. קרדית אבק הבית,   2. קשקשים לחיות מחמד,   3. נבגי עובש,   4. עקיצת חרקים,   5. מזון, תרופות, ועוד...    אלרגיות עלולות לגרום למספר תסמינים  כגון: מתעטש, נזלת, גירוד, פריחות, נפיחות, אסטמה, בדרך כלל רופאים מטפלים באלרגיות במגוון גישות הכוללות לעתים קרובות בתרופות סטרואידיות ואנטי-היסטמיניות. עם זאת, ישנם תכשירים טבעיים וביתיים ל אלרגיה .   התרופה הטבעית הטובה ביותר לאלרגיות התרופה הטבעית הטובה ביותר לאלרגיות היא, במידת האפשר, הימנעות מהגורם האלרגי במידה והדבר אפשרי. גם רופאים וגם מרפאים טבעיים יציעו לכם להגביל או להימנע מאלרגנים, וזה מה שגורם לתגובה האלרגית שלכם.   עליך להימנע מחשיפה לאלרגנים שלך. לדוגמה, אם הייתה לך תגובה אלרגית לתרופת סולפה, הודע לרופא שלך על האלרגיה שלך. סביר להניח שהם ירשמו אנטיביוטיקה חלופית אם אי פעם תזדקק לה. 10:46 פועל עכשיו לצפייה בהמשך עם זאת, קשה להימנע מא

אסתמה ורכיבי תזונה

אסתמה ורכיבי תזונה אסתמה ורכיבי תזונה , ישנם חומרי תזונה שונים אשר מסייעים לנו לטפל ולאזן את התקפי האסתמה. זה בדיוק כמו שיש אנשים הסובלים ה אסתמה  חמורה ריכוזים נמוכים בדם של ויטמין C – אסקורבט (ascorbate), במיוחד גברים וילדים. ויטמין C הינו אחד הויטמינים נוגדי החמצון העיקריים שמצוי ברמות גבוהות בנוזל החוץ התאי של רירית הריאה וצריכת ויטמין C נמוכה נמצאים קשורה לבעיות בתפקוד ריאתי. אסתמה  הינה מחלה כרונית המערבת את מערכת הנשימה התחתונה, דרכי הנשימה מדי פעם מתכווצות, עקב התגובה הדלקתית, כך שקנה הנשימה מכווץ ומלא בריר (כמויות עודפות של ליחה), לעתים קרובות בתגובה לאחד או יותר מגורמים. גורמים עשויים להצית התקף אסתמה הם, כגון: חשיפה לממריץ סביבתי ואלרגנים. אוויר קר, אוויר חם ולח, פעילות גופנית או מאמץ אחר, מתח נפשי עלול לעורר התקף  אסטמה . היצרות דרכי הנשימה גורמת לתסמינים כגון: צפצופים, קוצר נשימה, לחץ בחזה ושיעול. אסתמה וויטמין C טיפול יעיל במחלת ה אסתמה  הוא זמין, בטוחה ונוח עם ויטמין C. אל יש מהבין את הצרכים והמינון, כלומר שהדרישה היחידה היא לקחת מספיק ויטמין C על מנת שהטי