יום שבת, 12 באוקטובר 2013

אסטמה והתרופה סינגולייר

אסטמה והתרופה סינגולייר

התרופה סינגולייר ® קיימת בשלוש צורות: טבליות, טבליות לעיסה וכדורים לבליעה. הסינגולייר מסמס בעיקר לטיפול במחלת האסטמה.

הרכב הסינגולייר / מכיל: מרכיב פעיל כל טבליה 10 מ"ג סרט מצופה מכילה 10.4 מ"ג נתרן montelukast, שהוא שווה הערך ל- 10 מ"ג כל טבליה מכילה 5 מ"ג לעיסה 5.2 נתרן montelukast מ"ג, שהוא שווה הערך לטוחנת 5 מ"ג.  כל טבליה לעיסה 4 מ"ג וכל שקית של 4 גרגרים אוראליים מ"ג מכילה 4.16 מ"ג נתרן montelukast, שהוא שווה הערך הטוחנת עד 4 מ"ג חומצה החופשית.
סינגולייר (Montelukast) הוא אנטגוניסט לרצפטור leukotriene לאוקוטריאנים הם משפחה של מתווכים דלקתיים (eicosanoid) מיוצרים בלויקוציטים ע"י החמצון של חומצה הארכידונית (חומצת שומן המצוייה במזון). מנגנון הפעולה, סינגולייר הוא אנטגוניסט סלקטיבי דרך הפה פעיל leukotriene קולט שדווקא מעכב את ציסטנילים. 
פרמקולוגיה קלינית את לאוקוטריאנים ציסטנילים (LTC4, LTD4, LTE4), הם eicosanoids הדלקתי שוחרר משונה תאים, כולל תאים ואאוזינופילים תורן. מתווכים פרו אסתמה חשובים אלה להיקשר לציסטנילים הקולטן נמצא בדרכי הנשימה האדם (כולל תאים בדרכי נשימה שריר חלק ומקרופגים נשימה) ועל תאים פרו דלקתיים אחרים (כולל אאוזינופילים ותאי גזע מיאלואידית מסוימים). ישנה קורלציה עם הפתופיזיולוגיה של אסתמה ונזלת אלרגית. באסטמה, תופעות leukotriene בתיווך כוללות מספר הפעולות בדרכי הנשימה, כולל bronchoconstriction, הפרשת ריר, חדירות כלי דם, וגיוס eosinophil. בנזלת אלרגית, CysLTs משתחררים מרירית האף לאחר החשיפה לאלרגן בשניהם בשלב מאוחר ומוקדם תגובות וקשורות עם סימפטומים של נזלת אלרגית.
סינגולייר=Montelukast הוא תרכובת חזקה, בעל פה פעיל עם תכונות אנטי דלקתיות אשר משפרת באופן משמעות פרמטרים של דלקת אסתמטיים. בהתבסס על bioassays יוכימיים ותרופתיים, הוא נקשר עם זיקה גבוהה וסלקטיביות לרצפטור CysLT1 (בהעדפה לדרך נשימה חשובה פרמקולוגית אחרת קולטנים כגון prostanoid, כולינרגית, או קולט β-adrenergic). Montelukast מעכב potently פעולות הפיזיולוגיות של LTC4, LTD4, וLTE4 בקולט CysLT1 ללא כל פעילות אגוניסט.
בחולי אסתמה, montelukast גורם לעיכוב חזק של קולטני הנשימה ציסטנילים leukotriene, כפי הפגין היכולת לעכב bronchoconstriction בשל LTD4 בשאיפה. מינונים נמוכים כמו 5 מ"ג, לגרום חסימה משמעותית של bronchoconstriction-Induced LTD4. Montelukast גורם להרחבת סימפונות תוך שעתיים. 

התוצאות הקליניות הבאות נצפו:

תסמיני אסתמה ותוצאות הקשורות לאסטמה סינגולייר, 10 מ"ג פעם ביום בשעות הערב, מדידות השתפרו באופן משמעותי במטופלים דיווחו שהסימפטומים בשעות היום והתעוררויות ליליות בכל מחקר ובניתוח המשולב, בהשוואה לפלצבו. בחולים עם יקיצות ליליות של לפחות 2 לילות בשבוע, הפחית סינגולייר את היקיצות הליליות ב -34% מנקודת ההתחלה, באופן משמעותי יותר מאשר ההפחתה של 14% לפלצבו קבוצה (ניתוח משולב).

אין תגובות:

פרסום תגובה

תוכלו לשלוח לנו הכל אודות מחלת האסטמה, החל מתופעות לוואי אישיות של תרופות ועד למאמרים אודות המחלה... (למייל: kobisport@gmail.com)