דילוג לתוכן הראשי

דיאטה לאסטמה

דיאטה מיוחדת אסטמה

יש לציין כי אין דיאטה מיוחדת למחלת האסטמה. אך אציין, כי יודועים מזונות המפחיתי דלקת בדרכי הנשימה באסטמה. משקאות המכילים קפאין מספקים רמה מנוכה של הרחבת סימפונות לשעה או למשך מספר שעות, אך כשלוקחים משאף ונטולין התגובה היא הרבה יותר מהירה ויעילה להקלה הזמנית של תסמיני האסתמה.

עם זאת, דיאטה טובה היא חלק חשוב בתכנית הטיפול באסתמה שלכם. בדיוק כמו פעילות גופנית סדירה, תזונה בריאה היא טובה לכולם. זה נכון גם לגבי אנשים הסובלים מאסטמה!. השמנת יתר קשורה להתפתחוץ אסתמה חמורה יותר, אז אתם צריכים לנקוט בצעדים בכדי לשמור על משקל תקני.

רופאים רבים חושדים כי מזונות מסוימים שאנו אוכלים עשויים להשפעה ישירות על האסתמה התפתחותה. אך ישנו הצורך במחקרים נוספים שצריך לעשות לפני שאנחנו מבינים את הקשר המדויק בין האסתמה ודיאטה. אם אתם אלרגיים למזונות מסוימים, אתם צריכים להימנע מצריכתם. אלרגיה יכולה לגרום לתסמיני אסתמה.


אסתמה ותזונה

השכיחות במחלת האסתמה עלתה בעשורים האחרונים, וחוקרים רבים מאמינים שיש לדיאטות המשתנות שלנו עשפעה לפחות מסויימת על הליך המחלה.
כשאוכלים פחות ופחות פירות וירקות ויותר ויותר מזונות מעובדים, יכול להיות שאנו מגבירים את סיכון לפתח אסתמה!?


ישנן ראיות לכך כי לאנשים אשר אוכלים תזונה העשירה יותר בויטמינים C ו- E, בטא-קרוטן, פלבנואידים, מגנזיום, סלניום, וחומצות שומן מסוג אומגה 3, סובלים פחות ממחלת האסטמה. החומרים הנ"ל הם למעשה רכיבים נוגדי חמצון, המגנים על תאים מפני נזקייהם של הרדיקלים החופשיים.

אחד המחקרים אודות אסטמה ותזונה הראו כי בני נוער אשם ניזולים מדיאטה או תזונה לקויה היה להם סיכויים גבוהים יותר לתסמינים של מחלת האסתמה. כמומר שאלא שלא מקבלים דיי הצורך פירות וירקות שאילו הם מזונות המכילים ריכיזים גבוהים של ויטמין C ו- E וחומצות שומן מסוג אומגה 3, היו בעלי תפקודי ריאות טובים יותר. מחקר משינת 2007 הראה שילדים שגדלו על דיאטה ותזונה ים תיכונית, כלומר דיאטה אשר בכילה רמות גבוהות של אגוזים ופירות כגון: ענבים, תפוחים, ועגבניות, היה להם סיכוי נמוך יותר לסבול מסימפטומים של אסטמה.

כיצד ניתן לאבחן את מחלת אסתמה

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

אסטמה אסתמה קובי עזרא

אסטמה  ויש האומרים  אסתמה  היא מחלה כרונית דלקתית של מערכת הנשימה התחתונה.  אסטמה  הינה דלקת כרונית של הסמפונות (צינורות דרכי הנשימה) ומערכת הנשימה. מחלת האסטמה מוכרת לרפואה כ- 2000 שנה, המחלה תוארה לראשונה בכתביו של היפוקרטס - אבי הרפואה.  בהתקף אסטמה ( קוצר נשימה ) מלבד הקושי לנשום, הרירית הדלקתית אשר בסמפונות ובדרכי הנשימה מגיבה באופן קיצוני לגירויים שנמצאים מחוץ לגוף, (אלרגנים, זיהומים, שינויי טמפרטורה ועוד גורמים נוספים). המצב הנ"ל גורם לתגובת היתר של הרירית, עלול להימשך תקופות בלתי מוגדרות, ממספר שעות ועד ימים. ההתקף עשוי לחזור ולהתרחש, וגורם לכך שכל גירוי חיצוני מלווה בהתכווצות הסמפונות וקושי בנשימה.  חילוף הגזים או קליטת החמצן אם תירצו, מתבצעת בכלי הדם הקטנים ביותר (קפילרים). בנקודה זו מוחלפים הגזים - החמצן ניקשר אל מולקולת הברזל המצויה בכדורית הדם האדומה, והיא מצידה משחרר את תוצר הפסולת שהותירו התאים - דו-תחמוצת הפחמן (co2). ישנם מספר גורמים עיקריים לקושי בנשימה • התכווצות שרירי הסמפונות  • נפיחות בסמפונות  • ריר סמיך בסמפונות ישנה גם דלקת של הסמפונות שגורמת לשינויים בדרכ

אלרגיות, אסטמה, סינוסיטיס, נזלת, קובי עזרא

להלן מאמר על אלרגיה, החל מאסטמה, סינוסיטיס, נזלת ואלרגיות שונות עם קובי עזרא.  כשמערכת החיסון שלך מגיבה למשהו שלא מפריע לאנשים אחרים, אתה חווה תגובה אלרגית. מספר מהאשמים הגדולים בגרימת תגובות אלרגיות הם: 1. קרדית אבק הבית,   2. קשקשים לחיות מחמד,   3. נבגי עובש,   4. עקיצת חרקים,   5. מזון, תרופות, ועוד...    אלרגיות עלולות לגרום למספר תסמינים  כגון: מתעטש, נזלת, גירוד, פריחות, נפיחות, אסטמה, בדרך כלל רופאים מטפלים באלרגיות במגוון גישות הכוללות לעתים קרובות בתרופות סטרואידיות ואנטי-היסטמיניות. עם זאת, ישנם תכשירים טבעיים וביתיים ל אלרגיה .   התרופה הטבעית הטובה ביותר לאלרגיות התרופה הטבעית הטובה ביותר לאלרגיות היא, במידת האפשר, הימנעות מהגורם האלרגי במידה והדבר אפשרי. גם רופאים וגם מרפאים טבעיים יציעו לכם להגביל או להימנע מאלרגנים, וזה מה שגורם לתגובה האלרגית שלכם.   עליך להימנע מחשיפה לאלרגנים שלך. לדוגמה, אם הייתה לך תגובה אלרגית לתרופת סולפה, הודע לרופא שלך על האלרגיה שלך. סביר להניח שהם ירשמו אנטיביוטיקה חלופית אם אי פעם תזדקק לה. 10:46 פועל עכשיו לצפייה בהמשך עם זאת, קשה להימנע מא

אסתמה ורכיבי תזונה

אסתמה ורכיבי תזונה אסתמה ורכיבי תזונה , ישנם חומרי תזונה שונים אשר מסייעים לנו לטפל ולאזן את התקפי האסתמה. זה בדיוק כמו שיש אנשים הסובלים ה אסתמה  חמורה ריכוזים נמוכים בדם של ויטמין C – אסקורבט (ascorbate), במיוחד גברים וילדים. ויטמין C הינו אחד הויטמינים נוגדי החמצון העיקריים שמצוי ברמות גבוהות בנוזל החוץ התאי של רירית הריאה וצריכת ויטמין C נמוכה נמצאים קשורה לבעיות בתפקוד ריאתי. אסתמה  הינה מחלה כרונית המערבת את מערכת הנשימה התחתונה, דרכי הנשימה מדי פעם מתכווצות, עקב התגובה הדלקתית, כך שקנה הנשימה מכווץ ומלא בריר (כמויות עודפות של ליחה), לעתים קרובות בתגובה לאחד או יותר מגורמים. גורמים עשויים להצית התקף אסתמה הם, כגון: חשיפה לממריץ סביבתי ואלרגנים. אוויר קר, אוויר חם ולח, פעילות גופנית או מאמץ אחר, מתח נפשי עלול לעורר התקף  אסטמה . היצרות דרכי הנשימה גורמת לתסמינים כגון: צפצופים, קוצר נשימה, לחץ בחזה ושיעול. אסתמה וויטמין C טיפול יעיל במחלת ה אסתמה  הוא זמין, בטוחה ונוח עם ויטמין C. אל יש מהבין את הצרכים והמינון, כלומר שהדרישה היחידה היא לקחת מספיק ויטמין C על מנת שהטי